PDA

View Full Version : SMS+ crash

lilutosh
01-06-2012, 03:46 PM
am sms+ de ceva vreme si acum am patit-o in cel mai urat mod ... ( iphone 4 4.3.3 ) .. jucam dungeon huter 3 si primes mesaj si iti apare ori open ori repli ori close ori later si am apasat pe reply dar am uitat ca nu trebuia sa fac asta pt ca am mai patit-o odata si uite ca mi-a aparut casuta pt reply insa totul e blocat si nu pot tasta sau iesi din chestia aia ... mai mult decat atat, cand primesc un apel se aude si vibreaza insa nu pot raspunde pentru ca am imaginea respectiva cu reply-ul deschis deasupra ...

nici de inchis nu-l pot inchide, imi apare slide to power off pe fundal pe langa casuta respectiva de reply dar nu-l pot inchide nici daca tin tastele apasate... ma gandesc ca ori : astept sa se inchida singur (dar problema e ca are aprox 90% baterie... asta e signurul moment in care imi doresc sa nu-l fi incarcat sau sa tina mai putin bateria .. :)) ) ori il conectez la itunes si ii dau un restore la una dintre sync-urile anterioare dar pierd chestiile de pana atunci cum ar fi mesajele ori notitele ... si pe langa asta, nici nu am deocamdata laptopul de pe care ii fac sync-ul pt ca i l-am imprumutat unui amic ...

este vreo rezolvare ?

Protektor
01-06-2012, 04:08 PM
Cred ca doar restore from backup te mai ajuta sau sa-l lasi sa se consume bateria complet.

lilutosh
01-06-2012, 04:44 PM
am rezolvat muuult mai simplu. am rugat pe cineva sa-mi mai trimita un sms si de data asta mi-a aparut pe lockscreen pentru ca era locked iphoneu si de data asta i-am dat close si mi-a aparut si mesajul anterior de la care mi s-a blocat si i-am dat si la ala close si le-am rezolvat ....