PDA

View Full Version : Problema iPhone la sincronizarea cu iTunes

Tudor
01-13-2012, 06:12 PM
Prieteni vreau sa incep prin a va spune la multi ani tuturor si saaveti parte de un an minunatsi pllin de impliniri. Multumim ca existati pentru ane ajuta in problemele zilnice ale iDevice-urilor.
Am si eu p problema cu iTunes. Am avut o problema cu calculatorul si a trebuit sa reinstalez Windows-ul. Acum cand vreau sa sincronizez imi spune ca va sterge totul spre a stabili un nou inceput in memoria telefonului. Mentionez ca m-am logat cu contul vechi apple. Am autorizat computerul si am dat transfer purchases from old iPhone. De asemenea am dat si un back up. Am citit pe net sa dau in meniul principal si manage music and videos manually, dar cand dau apply zice ca va sterge oricum totul. ma puteti ajuta in continuare? nu as vrea sa pierd muzica si cateva imagini si sa fiu nevoit sa le caut si inserez din nou in library.Cum as putea sa fac rost de vechile lucruri fara a fi nevoit sa rad tot? Multumesc mult.

Protektor
01-13-2012, 07:03 PM
Mai ai folderul cu muzica un calculator, daca nu atunci punel si incarca-l din nou in iTunes.

Tudor
01-13-2012, 07:32 PM
Ma intereseaza daca se poate recupera ce am eu pe el. Sa o iau de la zero pot sa o fac si singur.

tiberiuboboc
01-13-2012, 07:55 PM
Foloseste iTools pentru a-ti recupera tot din iphone. E mult mai pasnic decat iTunes.

Protektor
01-13-2012, 08:50 PM
+1 @tiberiuboboc.
@Tudor, eu te intrebasem daca il mai ai pe calculator undeva, nu sa refaci fisierul.

Tudor
01-13-2012, 10:40 PM
am aproximativ 15-20% din muzica, poze, cateva note, video-uri si aplicatiile pe care le-am rezolvat folosind optiunea cu transfer purchases. in rest nimic. tin minte ca am mai avut odata problema asta dar am rezolvato. ideea e ca nu mai stiu cum si de aceea am cerut sfatul vostru. cat despre iTools nu am folosit niciodata dar voi incerca sa vad cum pot sa invat sal folosesc.

tiberiuboboc
01-13-2012, 10:56 PM
Este foarte usor de folosit.

Tudor
01-13-2012, 11:02 PM
imi puteti spune cum se cheama exact programul. l-am dras de doua ori si era altceva.

tiberiuboboc
01-13-2012, 11:09 PM
Se cheama exact iTools (nu descarca iTool, e altceva).

Tudor
01-13-2012, 11:54 PM
nu prea inteleg cum as putea folosi programul asta pentru ce am eu nevoie.

Protektor
01-14-2012, 12:33 AM
Oare iExplorer nu merge?

Protektor
01-14-2012, 12:34 AM
Oare iExplorer nu merge, sau iFunbox?

tiberiuboboc
01-14-2012, 09:16 AM
Eu personal folosesc de ceva vreme iTools pentru ca pot face backup la aproape orice din iPhone: SMS, agenda, Call history, muzica, aplicatii, filme ... si le pot pune înapoi in iPhone foarte repede si ușor. ITunes folosesc doar pentru restore.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Tudor
01-14-2012, 10:28 PM
cautam o metoda in care totusi sa folosesc itunes. tin minte ca am mai avut o data problema asta si am rezolvat-o din itunes dar nu mai stiu cum.