PDA

View Full Version : Mi s-a spart singur geamul de protectie - Iphone 4S

VladRadu
01-18-2012, 08:51 AM
Dupa ce am lasat telefonul pe noptiera -telefonul era impecabil - m-am dus prin casa si cand m-am intors am observat ca a aparut o crapatura ?! in geamul de protectie (touch-ul merge), de la buton pana in coltul stanga sus. Fara sa fie lovit, sa cada etc. Am fost la service si mi s-a spus ca au mai venit persoane aceeasi problema, si ca imi schimba iphonul 4s pe garantie.
Care o fi problema?

Vlad12
01-18-2012, 09:35 AM
Daca au mai venit si altii probabil este un defect de fabricatie la anumite modele. Cu siguranta ce ajunge la vanzare in Romania nu sunt modelele "de top" daca intelegi ce vreau sa zic.

Protektor
01-18-2012, 10:50 AM
Mie sincer imi e greu sa cred ca undeva acolo in fabrica sta cineva si zice: gata, lotul asta e pros si il trimitem in Romania, sau zice ca azi farbrica pentru Romania. Am mai auzit teoria asta si pentru alte produse, ex. masini. Nu are rost sa facem aici o teorie cum se fabrica masinile si telefoanele in serie, automatizat, etc... Cred ca s-au schimbat in garantie ca s-a constat ca un anumit lot a avut un anumit defect, ( se intampla si la masini sa fie chmet un anumit lot de fabricatie pentru o remedia o eroare, bla,bla, bla...). In cazul tau cred ca aceasta sticla a fost turnata prost si a avut tensiuni interioare, bla, bla, bla..., ma refer la un lot mai mare. Daca cineva are o alta explicatie sa ne "destepte" si pe noi.