PDA

View Full Version : Iphone 4 crash cand raspund la telefon

flavius1611
01-25-2012, 10:13 PM
Problema se manifesta astfel:
Cand raspund la telefon prin slide,vb fara nici o problema,iar cand inchid imi ramane poza si numele apelantului ca si cand as raspunde la telefon.
Nu mai preia absolut nici o comanda,pana nu il opresc de tot.
I-am mai facut odata restore,dar problema a recenit.
Am pe el lockinfo,sbsetings,springtomize 2.
Chiar ma exaspereaza ca nu ii dau de cap.
Am alti prieteni care au aceleasi programe instalate pe iphone-urile lor si nu au aceasta problema.
Poate mai veniti cu ceva idei sa remediez problema asta.

Sent from my iPhone 4 using Tapatalk

mikeru
01-25-2012, 10:17 PM
păi vezi ce alte tweak-uri mai ai care nu-s compatibile īntre ele. fă iar restore și pune-le pe rānd.

flavius1611
01-25-2012, 10:35 PM
Problema e ca face asa doar cand sunt sunat si raspund la telefon,si nu la fiecare telefon primit,cand are el chef.
Deja mi s-a luat sa ii mai fac restore i-am mai facut de cateva ori si tot nu reusesc sa ii dau de cap.
Si cum am zis am prieteni care au aceleasi tweak-uri pe iphone-urile lor si nu intampina problema asta.

mikeru
01-25-2012, 10:39 PM
ai CallBar? ai NotifiedPro, sau altele de genul?
eu ți-am zis ce să faci.. exact aia aș face eu. sau le-aș dezinstala pe rānd pānă aș vedea care face fițele. găsești tu un al 2lea număr de tel, de pe care să te suni

flavius1611
01-25-2012, 10:48 PM
Callbar am renuntat de ceva timp la el, notified nu am folosit niciodata.
Suspectez lockinfo,dar de ce prietenilor mei le merge lockinfo si mie nu?
Cand aveam 4.3.3 aveam mult mai multe teeak-uri ca acum si nu am intampinat probleme asemanatoare.

mikeru
01-25-2012, 10:51 PM
ceva nu-i compatibil cu 5. sau ceva cu altceva.

PS: din cāte pot eu citi, tu īncă ai 4.3.3 :p

flavius1611
01-25-2012, 10:55 PM
Nu am 4.3.3,am zis ca pe versiunea aia aveam mult mai multe tweak-uri decat pe 5.0.1 acum.
Sigur e ceva care nu e 100% compatibil cu 5.0.1,dar trebuie sa vad exact care din ele.
Tocmai dasta am postat aici,m-am gandit ca si alti useri s-au confruntat cu aceasta problema.