PDA

View Full Version : Camera Connection Kit - Mai e Utilizabil?

Tibi
01-18-2011, 02:08 AM
As vrea sa stiu daca are cineva Camera Connection Kit si il foloseste, mai ales dupa iesirea iOS 4.2.1.
Mai functioneaza?

liviu74
03-01-2012, 01:57 PM
Salut, da functioneaza si pe 4.3.4 si pe 4.3.5 si pe 5.0.1. Doar un amanunt ce am observat eu. Cu SD nu sunt probleme doar cu USB unde scrie ca nu ii ajunge destula energie. Aici am observat ca daca usb-ul este original, scrie asa. Asa ca am cumparat cel mai ieftin si amarat usb si a mers. Si am mai luat unul mai mare 8G, si a mers si ala. Adica nu stiu daca e generala chestia asta, dar la mine merge pe ipad 2 cu ios5.0.1 si a mers cu toate inaine de asta.

SwatGuard
12-21-2012, 10:11 AM
Știu ca postul e outdated dar o soluție pentru eroarea "dispozitivul necesita prea multă energie" este conectarea stickului printr-un hub USB nealimentat separat (unul clasic).

Sent from my iPad using Tapatalk HD

xpender
09-14-2013, 03:45 PM
De fapt nu e outdated, renuntati la ideea cu stick-uri USB.
Mergeti pe un cititor MicroSD (http://www.pcgarage.ro/cititoare-carduri/kingston/microsd-reader/) + un card microSD de macar 32GB
Eroarea "dispozitivul necesita prea multă energie" este din cauza ca unele stick-uri necesita 1000mAh curent, ceea ce iPad-ul nu are de unde sa-l dea. Dar un cititor MicroSD + un card microSD nu cere mai mult de 500mAh.
Eu folosesc cu succes varianta asta de ceva vreme pe iPad3 si sunt fff multumit.