PDA

View Full Version : Iphone 4S No Service!

sweetsinger
02-22-2012, 12:16 PM
Buna ziua am un iphone 4S. Neverlock.

Dupa un restore imi gaseste reteaua, stind cu el vreo 5-10 minute imi dispare reteaua... si nu imi mai gaseste reteaua...

Care ar fi cauza? Va rog ajutati-ma. Ms din timp.

mikeru
02-22-2012, 12:27 PM
ai semnal 3G Ón zonă? dacă nu, poate de-aia.

sweetsinger
02-22-2012, 12:46 PM
este dar nu-i atit de bun... + ca am deconectat 3G.

mikeru
02-22-2012, 12:54 PM
la 4s? cum?

sweetsinger
02-22-2012, 01:27 PM
intri in setari retea.. si este data celular.. si is deconectezi.

mikeru
02-22-2012, 01:33 PM
aia e opțiunea de date. tu nu citești pe net? că nu se poate Óncă dezactiva partea de 3G pe iPhone 4s.

ieși afară, du-te Ón oraș, verifică acolo dacă este 3G și cum Óți apare ție semnalul

sweetsinger
02-22-2012, 01:40 PM
pai atunci nu inteleg un lucru de ce in casa prinde dar cind ies afara sta rau cu semnalul ?

Un prieten are lafel un iPhone 4S lafel pe acelasi operator si merge bine nu pierde semnalul insa asta pierde de la ce poate fi ?

Mythul
02-22-2012, 04:53 PM
Salut cu parere de rau iti spun ca si eu am avut exact aceeasi problema ca si a ta.

Este o problema de hardware a telefonului cunoscuta. Eu am avut problema cu iPhone 4S 16 GB Neverlocked luat din UK. I-am sunat pe cei de la Noumax Romania, cei care se ocupa cu service-ul Apple in Ro si mi-au spus clar ca este o problema hardware. Am trimis telefonul si in 5 zile am primit unul nou nout mint. Pt a beneficia de service Apple nu ai nevoie de nicio chitanta, factura sau alt document. Ii suni pe baietii de la Noumax le explici problema cu semnaul si 100% iti vor inlocui telefonul.

Daca e luat de la ORange/Vodafone mergeti acolo sa vi-l schimbe ca e defect.

Mie mi-a fost schimbat 4s-ul, iar de atunci (2 sapt) cred ca o data a picat semnalul, iar atunci probabil din cauza la Orange.

In short: Problema hardware, poate fi schimbat cu unul nou (mint) pe baza garantiei internationale Apple.
Aici trebuie sa vorbesti pt service/garantie: http://www.noumax.ro/contact