PDA

View Full Version : Problema Skype

Claudiu Laurentiu
02-29-2012, 06:22 PM
Salutare tuturor,
Aseara am descoperit o problema de functionare a Skype.Am intrat intr-o discutie cu alta persoana,dar nu am reusit sub nicio forma sa folosesc partea de video,in sensul ca nu vedeam si nici nu eram vazut.La inceput cand am deschis aplicatia,mi-a aparut mesajul ca aplicatia nu este compatibila iar interlocutorului meu,i-a dat acelasi mesaj incluzand si un link catre pagina de download skype.Am intrat in appstore iar acolo imi spune ca am aplicatia si ca este updata la zi.Am mai folosit o singura data aplicatia,acum 3 luni si atunci mergea perfect.Acum 1 luna,am facut jailbreak,dar nu stiu daca are legatura sau nu.Am facut un apel video prin yahoo messenger si a mers perfect,de ce pe skype nu a vrut,nu-mi dau seama.Stie cineva de ce?Mesajul care imi apare la inceput este urmatorul: This version of Skype is only supported on unmodified iPhone OS.Numai ca textul l-am primit pe iPad.Am Skype si pe iPhone,dar nici acolo nu merge,desi telefonul nu este jailbreak-uit.Exista vre-o versiune de Skype sau un tweak in Cydia care sa remedieze problema asta?
Multumesc

Protektor
02-29-2012, 08:01 PM
Ai Óncercat sa-l reinstaleaza din AppStore?

Claudiu Laurentiu
02-29-2012, 08:33 PM
da si am primit acelasi mesaj.

flotouran95
02-29-2012, 08:47 PM
Incearca din nu cu dezinstalare apoi restart si descarca-l din telefon banuiesc ca ai 3gunrestirctor nu sa poti sa il dai jos sau wi-fi

Dan-Sorin
06-02-2014, 12:19 PM
Pentru ca e vorba tot de Skype,nu mai deschid alt topic. Problema mea cu Skype e, ca nu mai primesc notificari, in monentul cand cineva ma cauta.A mers perfect in urma cu cateva saptamani.Am telefonul configurat exact la fel. Folosesc Iphone 4 IOS 7.1.1,.Este cineva care a patit la fel si a rezolvat problema?

Sent from my iPhone using Tapatalk

mikeru
06-02-2014, 12:40 PM
ai Óncercat să pui pe off și pe on notificările?
apoi reset de setări?

reinstalare de aplicație?

Dan-Sorin
06-02-2014, 12:43 PM
reinstalare am facut de cateva ori, incerc celelalte variante .ms

Dan-Sorin
06-02-2014, 06:43 PM
tot nu merge, doar pe wifi. am verificat setarile 3g par ok, dar nu merge. toate celelalte aplicatii merg.nu am JB.

mikeru
06-02-2014, 08:05 PM
ești sigur că setările de 3G sunt bune?
sau că opțiunea ta de internet permite folosirea VOIP?

Dan-Sorin
06-02-2014, 08:37 PM
da sunt sigur Ymess,voxer,360 .... toate merg doar cu skype am probleme

mikeru
06-02-2014, 11:14 PM
dincate imi amintesc, sunt mai multe versiuni. uneia ii zice chiar asa. Skype WiFi

/m.r.

Dan-Sorin
06-02-2014, 11:49 PM
am versiunea pentru iphone. probabil trebuie actualizata versiunea pentru 7.1+ , adica o vb mai veche " e de la ei".