PDA

View Full Version : Cum fac upgrade la 5.01/5.1 pe un iPhone 4 cu Gevey?

catrinabebe
03-16-2012, 10:17 AM
Salut !

O sa incep prin a imi cere scuze daca s-a mai pus intrebarea asta altundeva dar eu unu nu am gasit niciun thread cu caracteristicile telefonului meu.
Detin un iPhone 4 blocat in Orange Romania cu versiunea 4.1 (8B117) baseband 02.10.04 caruia i-am facut jailbreak si il utilizez in prezent cu Gevey Sim. Mentrionez ca am catusi de putine cunostinte in ceea ce priveste "hack-ul" iPhone-urilor dar nu sunt vreun profesionist asa ca v-as ruga daca se poate sa formulati raspunsurile voastre cat se poate de detaliate.
As dori sa ii fac update la iOS 5 , imi pun baza in experienta voastra si a "firmei" pe care o detine iDevice.ro. :D

Va multumesc !

mau
03-16-2012, 11:29 AM
Custom firmware cu sn0wbreeze pentru ati pastra baseband-ul decodabil cu gevey sim. Insa nustiu cat de compatibil va fi 5.1 cu bb 02.10.04 ( risti panic kernel des din cate marturii am vazut eu ) / La 5.0.1 nici o sansa sa faci update, doar 5.1.
Eu te sfatuiesc sa ramai la iOS actual pentru a utiliza aparatul in conditii normale.

catrinabebe
03-16-2012, 04:34 PM
Multumesc pentru raspuns. Am vazut ca se poate face update si deaia am intrebat.
Altcineva, a facut ? Mai aveti si alte raspunsuri pentru mine ? :)