PDA

View Full Version : Jailbreak 5.1????

valisud
03-16-2012, 11:56 AM
Salutare stimata comunitate iDevice.
De la inceput tin sa precizez ca sunt nou pe forum, neinitiat in tainele ''idevice-urilor'', proaspat posesor de cateva zile a 2 iPad2. Bineinteles ca dupa ce le-am conectat, m-a mancat sub degete sa le updatez cu noul iOS 5.1, fara a sti ca nu pot face jailbreak la acesta ( mentionez ca unul avea jailbreak facut, deci era 5.0.1., iar celalalt nu avea, fiind 4.3.5.)
Intrebarile mele sunt:
1. Pot face(iar daca da, cum pot face) downgrade la 5.0.1, respectiv 4.3.5?
2. Chiar nu exista nicio metoda de jailbreakuire a acestui sistem,5.1? in tabelul de jailbreak,nu apare nimic, google nu gaseste nimic... am nevoie de foarte multe softuri, care costa destul de mult si prefer sa le iau de pe acea cydia...
3. In cat timp se preconizeaza ca s-ar gasi un medicament pentru acest sistem sanatos? urmeaza sa plec din tara in curand(de asta am luat si ipad-urile) si m-a lovit in moalele capului vestea ca nu merge jailbreak.
4. Schimba careva un iPad 2, 32 gb, wifi, cumparat nou pe 01.03.2012 cu unul similar, dar cu un sistem anterior 5.1?
Mentionez ca am avut pana acum numai androide,wm,symbian,deci niciodata apple, deci va rog sa nu ma luati tare...

crys18
03-17-2012, 04:02 PM
Nu ai cum sa ii faci downgrade, singura solutie e sa astepti "cateva saptamani" pana apare jailbreak si pentru noi. Cam nasol si pentru 4.3.5 pentru ca e doar thethered...

valisud
03-18-2012, 10:10 AM
Deci trebuie sa astept cu ambele...pana atunci,poate cineva sa ma lamureasca cum pot da un "erase all content & seetings?" Pe unul din ipaduri(cel care este mai nou,merge fara probleme pt ca nu are nicio parola, a fost activat pe 1.03.2012). Pe celalalt insa, care are vreo 3 luni, nu merge optiunea asta deoarece imi cere un cod.L-am bagat gresit de vreo 16 ori,in speranta ca va reveni singur la setarile din fabrica, insa nu am gasit pana acum o solutie,puteti sa ma ajutati? O combinatie salvatoare de butoane sau cumva sa scap de tot ce am pe el prin vreo aplicatie...aveti idee?

flotouran95
03-18-2012, 11:00 AM
nu e recomandat sa dai all erase ci sa faci restore mai degraba

Sent from my iPhone 4 using Tapatalk

Skarrian
03-21-2012, 05:42 PM
Salut! Si eu am un iPad 2 5.0.1 cu jailbreak Absinthe 0.4. Acum cateva zile am observat ca nu mai pot intra in Settings (cum intram in el, dadea crash). Din cauza asta nu puteam sa dau Erase all content and settings, iar daca vreau sa dau restore la firmware 5.0.1 imi da eroare 3194, iar daca fac treaba cu hosts, primesc eroare 21. Deci, nu pot nici din iTunes. Problema este ca am inceput sa dezinstalez tweakurile din Cydia, astfel incat am scos din greseala Cydia Installer si am ramas fara Cydia. Dar am jailbreak pe el. Nu pot face restore, erase sau nimic altceva si este foarte glitchy. Acuma pot accesa setarile insa daca dau erase all content and settings, imi apare cerculetul acela alb, dupa care apare 1 secunda bara de incarcare cu marul, si revine la cerculet care se invarte dar nu face nimic. l-am lasat asa pana si vreo 4 ore. Ce pot face?

Protektor
03-21-2012, 06:37 PM
Ți- am răspuns in partea cealaltă si te rog sa nu mai pui Óntrebarea in mai multe părți. Continuam acolo.

Sent from my iPad using Tapatalk

Skarrian
03-22-2012, 07:18 AM
Scuze, aici am postat mai devreme si dupa mi-a venit ideea sa fac un topic nou.

SunSetRo
04-21-2013, 07:05 PM
Inchis si mutat.

Sent from my iPhone 4 using Tapatalk 2