PDA

View Full Version : Se merita sa schimb 4s pe galaxy note?

crys18
03-19-2012, 08:24 PM
Se merita sa schimb 4s pe galaxy note? M-a plictisit rau 4s-ul si As vrea sa il schimb cu un note. Ce parere aveti? Am avut un s2 si un p7510 si mi sau parut super, unul k tab unul k tel , as vrea si ambele intrun singur device.

tiberiuboboc
03-19-2012, 08:49 PM
Cafenea, cafenea ... dar nici chiar asa :D.
La ce te astepti sa-ti raspunda niste detinatori de idevice, oameni pasionati de lumea Apple :)?

crys18
03-19-2012, 09:02 PM
Te saturi pana la urma si de iphone, eu unul sunt satul de restrictiile din ios...

Protektor
03-19-2012, 09:27 PM
Acuma ce sa spun; imi place cum arata si ce stie, tocmai de aia nu am luat 4S pentru ca nu mi s-a parut o trecere spectaculoasa si astept i5 sau cu o sa se numeasca. Eu am in casa un samsung minigalaxy, un galaxy si un lg optimus, dar nici unul nu ma dat pe spate ( spun asta fara sa fiu ipocrit, in schimb vreau sa pun ca imi place xperia).

OXXO
03-19-2012, 10:26 PM
Ce ar mai fi sa iasa "the new iPhone" cum au facut la tableta :))))

crys18
03-19-2012, 10:45 PM
MS, o sa aleg note :), cam aiurea numele la noile idevice-uri :)

marin94me12
03-19-2012, 11:10 PM
Alegerea ta, si eu m-am cam plictisit de ios, prefer htc sense

Man
03-20-2012, 01:43 AM
Cati tineri plictisiti...
Ramai la 4s.

mau
03-20-2012, 02:48 AM
:)) rămai la 4S altfel ... hmm!

Glumesc, apropo ai renunțat repede la "test-ul" pt downgrade, sigur o sa renunți la fel si la Note, mărimea o sa te oblige sa renunți :p

Sent from my iPhone using Tapatalk

Caalin
04-09-2012, 04:40 PM
Ia Note! Eu as vrea sa mai am ocazia asta!

Sent from my iPhone 4 using Tapatalk.

Sony
04-09-2012, 05:37 PM
Că bine zice Mankid40. De ce să treci de la 4S la Note? Care este logica? De ce ai dori un telefon care este efectiv imens?
Sau asta e noua modă? E imens => atrage atentia (devii un fel de vedetă). Asta e, nu?

http://www.youtube.com/watch?v=ZaOASKhemZc&feature=related

sony4uandrei
04-12-2012, 09:03 AM
Nu iti lua Note :)).Daca vrei sa te desparti de Apple ia-ti un SONY Xperia S sau un HTC One X.Intradevar 4S are display-ul cam micut, dar sa fim seriosi..o sa pari penibil sa raspunzi la un Galaxy Note pe strada :). Pana si spotul lor publicitar e indecis:"Telefon sau tableta ?" Adevarul e ca nu se incadreaza in nici una din categorii, fiind prea mare pentru un telefon si prea mic pentru o tableta.

lucianian
04-12-2012, 02:40 PM
Gandeste-te si cum o sa vorbesti la el...

Aquarius
04-12-2012, 02:47 PM
Se merita sa schimb 4s pe galaxy note? M-a plictisit rau 4s-ul si As vrea sa il schimb cu un note. Ce parere aveti? Am avut un s2 si un p7510 si mi sau parut super, unul k tab unul k tel , as vrea si ambele intrun singur device.

Vine vara in curand.. sunt curios cum iti v-a sta tie cu un Note in bantaloni scurti sau daca exista vreun buzunar in care sa-l bagi..... de curand l-am vazut la cineva la ureche vorbea la el tare caraghios era .. sa stai cu ditamai paleta la ureche.

sabothor
04-26-2012, 10:24 PM
Design, functii, iOS, android, vara, nadragi scurti dar, dupa parerea mea, ati uitat un aspect foarte important - AUTONOMIA. Eu am facut greseala sa dau anul trecut i4-ul meu neverlocked si mi-am luat un Samsung Galaxy S2, apoi imi venea sa ma arunc de la etaj de ciuda. De ce? Bateria in regim de utilizare NORMALA (doar butonare, nici macar cu WiFi activ) ma tinea max 6-8 ore iar daca mai si vorbeam la el, nu apucam sa dau de limita de 1h de la cosmote pentru intreruperea apelului. Dar sa zicem ca astea sunt chestii normale pentru Samsung - ceea ce mi s-a parut chiar anormal era durata de incarcare DE PANA LA 14 ORE. Acum sa fim seriosi, poate sa aiba el si ultra-mega-terra-gama-penta-super-AMOLED, dar sa te tina bateria nici juma de zi si sa se incarce intr-o zi jumate mi se pare strigator la cer. Il lasam peste noapte la incarcat, iar dimineata era 60% - penibil.
Initial am crezut ca incarcatorul era de vina - l-am schimbat si pe-asta (xChris stie povestea, chiar el imi spunea ca poate daca il schimb, va avea efect). Nicidecum. Apoi am incercat sa il incarc numai de le USB - guess what? Statea si mai mult.
Am zis OK - the end! Imi iau iar iPhone-ul meu scump si drag, la care puteam sa vorbesc o ora la telefon cu bateria 100% si dupa ce inchideam, era 95%.
Apoi m-a muscat sarpele sa imi iau Galaxy Nexus, acordand inca o sansa Samsung-urilor. Asta era mai stralucit, dar nici pe departe de iPhone. Bateria tinea 10 ore, dar se incarca in 4. M-am descotorosit si de asta si am luat iPhone-ul prietenei (fiindca ea a vrut un alt telefon).
Actualmente, dupa ce am fost atat de prost sa imi dau iPhone-ul meu 4 acum un an, pe un telefon de duzina, facut din materiale de duzina, cum era Samsung, m-a lovit blestemul Apple si saptamana trecuta un cleptoman m-a usurat de iPhone in metrou la Politehnica. :( Cel mai probabil, mi l-a luat din buzunarul de la sacou, imediat dupa ce am inchis o convorbire. Mi-am facut-o cu mana mea .. recunosc iar acum sunt nevoit sa folosesc vechiul N97 mini care impartea hrana cu gandacii prin debara. Nu are rost sa mai amintesc ca trecerea de la iPhone - Samsung - Nokia a fost devastatoare iar diferentele sunt de la cer la pamant; nu mai dezvolt ca nu are rost. Vreau sa-mi iau un Macbook mai bun, pana atunci mai raman cu N97-le (ma bate gandul si la un BB, dar ma mai gandesc)
Concluziile sunt urmatoarele: am dat cioara din mana pe vrabia de pe gard si apoi, printr-o concidenta sa zicem - m-am dus in jos de tot. Intrebarea mea este: CAT TINE BATERIA LA UN SAMSUNG GALAXY NOTE, care are un ecran enorm si o configuratie extrem de gurmanda?
Voi decideti.

PS. Scuze de povestirile de adormit copii, poate m-a luat gura pe dinainte sau am simtit nevoia sa-mi spun of-ul. Pace!
PS2: M-a tentat si pe mine un Galaxy Note acum vreo 3 luni ... dupa ce am vazut reclama ingenioasa de pe Discovery, dar m-am razgandit rapid cand l-am vazut hands-on la un dealer de telefonie mobile - prea mare pentru gusturile mele!
................................
Imi cer scuze pentru dublu post, dar nu il mai pot edita pe precedentul:
http://ces.cnet.com/8301-33363_1-573...ife-on-phones/
http://androidcommunity.com/samsung-...2012-20120117/
http://www.acsyndicate.net/samsung-g...nts-this-year/

Aruncati un ochi catre aceste link-ul .. se pare totusi ca cineva, oficial, s-a sesizat de problemele de autonomie si se lucreaza la o solutie.

SFATUL MEU PENTRU CRYS18 - RAMAI LA 4S!

As salamu alaykum, hakuna matata ....

Mod edit: am editat eu pentru tine :). BTW... toate aceste link-uri dau erori .... incearca si tu poate o fi de la mine :D

crys18
05-17-2012, 07:37 PM
:) Am ales, mometan le am pe ambele :))))))))) si Note tot e preferatul meu.