PDA

View Full Version : Garantie Ipad

camorra
03-29-2012, 09:13 PM
Salutare tuturor , ma numesc Alin si sunt nou pe forum !
Intrebare mea: am un Ipad 2 , probleme cu butonul Home si anume: la un moment dat nu mai vrea sa mearga si pace ! Am incercat tot ce s-a scris pe forum pentru rezolvare , degeaba .
L-am trimis la garantie prin magazinul Apple din P-ta Unirii ( locuiesc in Iasi) , iar cei de la magazin mi-au spus ca voi primi in loc unul nou.
Voi primi unul nou (ca din fabrica) sau unul refurbished , reparat sau cine mai stie?? Incerc sa aflu un raspuns de la cei care au mai trimis terminale Apple la garantie.
Va multumesc anticipat pentru raspunsuri !

Protektor
03-29-2012, 09:24 PM
In general cred ca refurbished, dar se poate si nou.

camorra
03-29-2012, 09:34 PM
Daca imi vine cu cutia sigilata e evident ca e nou nout, nu? daca imi vine in tiple ,fara cutie , sau cu cutia desigilata , clar ca e refurbished...

Hierro
05-02-2012, 01:49 AM
Ipadul l-ai cumparat de la ei de la magazin sau din alta parte? Ti-au cerut vreo chitanta cand te-ai dus cu ipadul? Sunt si eu din iasi si as vrea sa stiu daca am vreo problema cu ipadul cum sa procedez. Multumesc!

camorra
05-02-2012, 01:46 PM
Nu e cumparat de la ei, era din germania, dar l-au schimbat fara pb, si nu au cerut nici o chitanta! Dar ei il trimit la Istyle in Bucuresti, asta ca sa stii. Dureaza o saptamana!

Hierro
05-02-2012, 02:31 PM
A mersi mult, e bine de stiut in caz ca am si eu o problema cat timp e in garantie. Multumesc !