PDA

View Full Version : iPad 3

norcy
04-08-2012, 02:19 PM
Buna. As vrea sa achizitionez noul ipad. Am auzit ca are probleme cu WiFi. As vrea sa cumpar modelul fara 4G, nu are rost sa cumpar modelul de 4G pentru ca intotdeauna am internet langa mine.

Ati intalnit cu aceasta problema ? Ce parere aveti ?

Danmarc
04-09-2012, 11:07 AM
Nu spun ca ar fi povesti de la binevoitori dar la mine merge netu' de rupe. Mai bine ca pa laptop.
Dupa ce ma citit si eu despre asta, am pus iPad-ul langa iPhone 4 si am urmarit cum variaza liniutele de semnal wi-fi: absolut identic pe ambele dispozitive. Scad sau cresc in tandem.
Semnal wi-fi de la un Linsys E4200 (acasa) si un Netgear 3700 (birou).

cuculea
04-10-2012, 02:52 PM
Si eu mi l-am cumparat tot pe cel cu wi-fi, fara 4G, varianta de 32 G. Wi-fi-ul merge fara niciun fel de problema, ma conectez la multe routere wi-fi (si acasa, si la servici, si pe unde ma mai duc pe la diferiti clienti), merge netul de rupe, nu s-a deconectat niciodata.

Iati-l cu incredere, pe net mai umbla si povesti de adormit copii, si asta cu problema wi-fi (nu zic, poate pe la americani or fi sot probleme de incompatibilitati cu anumite echipamente wi-fi) sau cea cu incalzitul bateriei (la mine , sa fie ea a naibii , cat am frecat-o, daca s-a incalzit mai mult decat trebuie)....