PDA

View Full Version : De unde as putea cumpara aceasta carcasa?

claudieux
01-27-2011, 11:42 PM
Salut. Am gasit o carcasa ce imi place pentru iPhone 3GS pe internet insa este pe un site de afara care vine numai en-gross.
Ma gandesc ca poate unii dintre voi ati mai vazut genul asta de carcasa si ma puteti ajuta cu niste sfaturi. Evantul un site international care sa faca livrari si la noi.

Aici am gasit-o: http://www.sw-box.com/Water-Drop-Hard-Back-Case-Cover-For-Iphone-3gs-Iphone-3g-Magenta-.html

X3M
01-28-2011, 10:33 AM
cred ca ai gresit link-ul

claudieux
01-28-2011, 03:21 PM
De ce ai umpresia ca am gresit linkul? Este ok linkul.

DragosT
01-28-2011, 03:28 PM
Salut,

Am gasit pe Amazon UK dar nu este decat neagra din ce vad. Uite link-ul http://goo.gl/norye

claudieux
01-28-2011, 04:59 PM
Multumesc Dragos. Tocmai am gasit si eu pe ebay uk culoarea aia roz. Pe pagina de ebay, cand selectez Romania la shipping, imi apar ca taxe de transport dor 0,5 lire. Mi se pare foarte putin. Ce se mai adauga la aceasta taxa?
Sau poate a mai comandat vreo cineva de pe amazon uk si ne poate da vreo informatie legata de taxele de transport.

iuliutz
01-28-2011, 05:51 PM
Atat e taxa. Nu o sa platesti nimic in plus daca valoarea nu depaseste 10 euro. Daca depaseste platesti TVA la totalul transformat in lei, daca comanzi ceva din afara uniunii europene.
Din uniune nu platesti nimc in plus fata de ce e acolo si probabil o primesti direct in posta sub forma de plic (scrisoare) sau colet la posta din cartier.

claudieux
01-28-2011, 05:58 PM
Pai in cazul asta, mi-ar conveni sa comand colete de cate 2 carcase/huse. Ca sa aiba valoare sub 10 euro si sa nu fiu obligat sa mai platesc 24% tva. Nu?

iuliutz
01-28-2011, 06:03 PM
Da, daca e din afara U.E.
Din U.E nu platesti nimic. Eu am comandat o statie de 360 de euro din Germania si nu am platit nimic. Mi-a venit acasa cu curierul
Am comandat masini de tuns din UK de 100 GBP si tot la fel, nu am platit nimic.

claudieux
01-28-2011, 06:13 PM
Ahaaaa. Acus am inteles. Initial intelesesem ca as plati TVA-ul la peste 10 euro chiar daca as fi comandat din UE. Insa acum m-ai lamurit. TVA se plateste doar pentru ceea ce depaseste 10 euro si provine din AFARA UE-ului. Multumesc mult.