PDA

View Full Version : Intrebari despre bumper-ul de Iphone

funiest
04-11-2012, 12:36 AM
Buna seara ! Am primit cadou un bumper original ( cica ) pentru telefon. Dar am niste intrebari:
Eu folosesc telefonul destul de des in buzunar, il scot si il pun des in el. Pot renunta la folii fara sa mai am grija zgarierii telefonului? Sau sa le las la locul lor? Toti prietenii mei zic sa renunt la folii, dar nu stiu ce sa fac.
Eu am un incarcator enrergizer de la emag ( imi merge greu netul aici ca v-as fi dat link ), ca sa incarc telefonul trebuie sa scot bumperul. Ce ma pot face? Nu cred ca e ok sa tot il scot, se largeste...

lucianian
04-12-2012, 02:38 PM
Pai de ce sa scoti foliile? Care ar fi logica ?

Aquarius
04-12-2012, 02:44 PM
Ai grija cu Bumper-ul pt iPhone ca este praf... in timp de 2 3 luni de folosire o sa te trezesti cu rama aceea metalica de la telefon facuta praf..

funiest
04-12-2012, 04:56 PM
Pai sa scot foliile ca sa nu mai stau cu grija sa le schimb mai ales ca se zgarie destul de usor foliile.
Deja am marginile destul de zgariate si cateva ciobituri pe ele asa ca nu ma deranjeaza asta.
Ma gandeam sa scot foliile pentru ca am bunper si nu mai il afecteaza asa usor ecranul si am inteles ca e destul de rezistent la zgarieturi.

lucianian
04-12-2012, 06:00 PM
Parerea mea e sa pastrezi foliile. Bumperul o sa-ti zgarie si mai rau marginile. Am vazut si eu pe youtube ca ar fi rezistent ecranul unui iphone ( dadeau aia cu foarfeca ,cutitu si mai stiu eu ce prostii pe ecran ) insa , precedentul iphone 4 era zgariat foarte rau ( tot doar cu bumper folosit) si l-am menajat destul de mult.

Tenou
04-13-2012, 09:55 PM
Eu intre bumper si telefon am o bucata mica de hartie a4.

O tai sa fie cat toata latura si pui bumper-ul si nu se mai zgarie nimic;)

funiest
04-13-2012, 09:59 PM
Si o sa stau sa fac asta de fiecare data cand il incarc? Pana la urma am inteles ca e vreo 20 ron o polisare si asa fostul proprietar al telefonului tot bumper a folosit si marginile arata destul de nasol

alexxandru123
07-04-2012, 01:35 AM
ca sa nu mai deschid alt topic , imi recomandati si mie un bumper care sa stea fix pe telefon si sa nu zgarie marginile ? Cele din silicon ordinare nu stau fixe pe telefon si e deranjant .

alexxandru123
07-05-2012, 10:57 PM
atatia utilizatori si nu stie nimeni ?

Sent from my iPhone using Tapatalk

mikeru
07-05-2012, 10:59 PM
n-am īnțeles ideea din ultima ta postare. cānd va ști careva, vei primi răspuns. deci nu e nevoie de duble postări.

de exemplu, eu n-am folosit niciodată bumper. avea rost să-ți dau sfaturi?

dracia
07-05-2012, 11:15 PM
Eu am luat unul de la Arsis (dealer Vdf),sta fix si arata f bine. Cam 19 lei,negru

mikeru
07-05-2012, 11:18 PM
cred că ai tastat greșit cānd ți-ai făcut userul. nu trebuia să fie Dacia?

dracia
07-05-2012, 11:20 PM
Nu man,asta e porecla de mic

alexxandru123
07-06-2012, 12:10 AM
de cine e facut , si daca-i poti face o poza , te rog

dracia
07-06-2012, 09:52 AM
2022X-Cell se numeste firma,nu mai am ambalajul,dar iata-l pus pe telefon

alexxandru123
07-06-2012, 02:57 PM
ms frumos

Dhaukos
10-22-2012, 04:42 PM
Buna seara ! Am primit cadou un bumper original ( cica ) pentru telefon. Dar am niste intrebari:
Eu folosesc telefonul destul de des in buzunar, il scot si il pun des in el. Pot renunta la folii fara sa mai am grija zgarierii telefonului? Sau sa le las la locul lor? Toti prietenii mei zic sa renunt la folii, dar nu stiu ce sa fac.
Eu am un incarcator enrergizer de la emag ( imi merge greu netul aici ca v-as fi dat link ), ca sa incarc telefonul trebuie sa scot bumperul. Ce ma pot face? Nu cred ca e ok sa tot il scot, se largeste...

Cum ti-ai dat seama ca este "original" ? Fara suparare ... asa dupa parerea ta ? :confused:
A doua problema, chiar si un "BUMPER" original strica telefonul in mod iremediabil, din pacate ;) http://store.apple.com/us/product/MC839ZM/B/apple-iphone-4-bumper-black?fnode=47
Nu are nici o treaba tipla cu bumper ul . Din contra, ideal este sa pastrezi tipla si bumper ul ! Daca dai jos tipla bumper ul nu iti va proteja display ul ;)
Citez ... pt profani ... "The bumper holes are precisely built to fit the small apple connectors or similar" , deci un bumper original are prin design gaura pt conectorul de incarcare .
Nu folosesc bumper . Folosesc un toc de piele Gariz - Floral Red plus folii .