PDA

View Full Version : [TUTORIAL] Cum sa suni la cei de la AT&T fara a plati

golurisigoale
04-23-2012, 03:58 PM
Salut...astazi o sa va arat cum puteti decoda official terminalele iphone luate de la AT&T , dar cu contractul expirat

1. Facetiva un cont pe gmail
2. Intrati aici https://mail.google.com/mail/?shva=1#inbox
3. Dupa care jos in stanga o sa va apara un buton cu numele "Call Phone" dati pe el dupa care selectati america sa puneti prefixul +1 urmat de numar dupa care apasati enter...Si cam atat..Bafta la unlock
PS : Trebuie sa aveti un microfon pentru a vorbi cu cei de la at&t

mikeru
04-23-2012, 04:12 PM
ți-ai decodat iPhone-ul? la ce oră ai sunat? :p

golurisigoale
04-23-2012, 04:43 PM
Pai eu nu lam decodat deoarece nu am microfon..dar merge 100% solutia

mau
04-24-2012, 02:32 AM
:)) "la ce oră ai sunat?" foarte tare intrebarea,

No poti suna si dupa sip/voip/skype (contracost bine-nteles) sau mail cel mai simplu si gratuit catre: unlockintl@amcustomercare.att-mail.com in care sa te plangi ca esti in china (business travel) si nu poti folosi telefonul pe o retea chineza, rogi sa verifice si sa ridice restrictia din server, specifici imei / serial number si model telefon ( ei au nevoie doar de imei, dar ca sa fie mai multe detalii )

ATENTIE: daca e blacklisted nu mai incerca, ca nu te ajuta, in schimb daca esti vechi in retea(ma rog cel sub al carui abonament a fost cumparat) fara restante la abonament sau a fost cumparat la liber(cei de la at&t tot codate le dau si la liber) ai procent mare sa-ti fie acceptat cererea pt decodare.

Succes!

golurisigoale
04-24-2012, 04:31 PM
Da , dar pe sip/voip/skype este contra cost iar in solutia mea te costa 0$ in america (nam verificat in alta tara)

ExE
05-06-2012, 02:21 AM
:)) "la ce oră ai sunat?" foarte tare intrebarea,

No poti suna si dupa sip/voip/skype (contracost bine-nteles) sau mail cel mai simplu si gratuit catre: unlockintl@amcustomercare.att-mail.com in care sa te plangi ca esti in china (business travel) si nu poti folosi telefonul pe o retea chineza, rogi sa verifice si sa ridice restrictia din server, specifici imei / serial number si model telefon ( ei au nevoie doar de imei, dar ca sa fie mai multe detalii )

ATENTIE: daca e blacklisted nu mai incerca, ca nu te ajuta, in schimb daca esti vechi in retea(ma rog cel sub al carui abonament a fost cumparat) fara restante la abonament sau a fost cumparat la liber(cei de la at&t tot codate le dau si la liber) ai procent mare sa-ti fie acceptat cererea pt decodare.

Succes!

Acela este mailu`l corect ? ca mie nu imi merge...

philip
05-06-2012, 04:20 AM
Apropo de sunatul in state de pe gmail cu google voice... voua inca va merge ? Eu foloseam serviciul asta,pana acum vreo 3...6 luni cand mi-a aparut instiintare ca nu am credit si ca nu pot face apelul. M-am gandit atunci ca google a schimbat serviciul si ca nu mai permite apeluri catre sua si canada free, deoarece, initial google a anuntat ca serviciul va fi free(sua, canada) doar pentru o perioada limitata de timp..

Deci...voua inca va merge sa sunati de pe gmail in state free?