PDA

View Full Version : Probleme ecran iPad 3

liviu74
04-24-2012, 07:22 AM
Am cumparat din US the new ipad. Totul ok, pana aseara cand ma uitam la un film si am vazut (pe fondul negru al ecranului) in partea cu butoanele de volum, câteva leduri care strălucesc galben destul de tare. Restul ecranului este negru. Niciunde nu mai văd nici un defect dar acesta este destul de mare. Și nici nu mai pot vedea in alta parte sau in alta aplicatie decat in playerul video pe fond negru. In rest nu se observă niciunde niciodata. Voi aveti asa ceva?

mikeru
04-24-2012, 08:02 AM
poate e un bug de la playerul video. dacă îl întorci din landscape mode în potrait, sau invers.. tot acolo sunt LED-urile? sau se mută împreună cu rotirea imaginii?

poți încerca un restore. deocamdată poți face restore la aceeași versiune 5.1

liviu74
04-24-2012, 01:51 PM
Mda...cu părere de rău...nu se mută, tot acolo rămân. E clar că e defect ecranul...asta e...

Man
04-24-2012, 06:39 PM
E o problema generala la ipad-uri, unele panel-uri au bleeding altele nu, poti incerca si la garantie sa-l schimbi!

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Tudor
05-05-2012, 05:49 PM
am si eu o intrebare pt voi. Cum ne dam seama de pixelii morti? ce ar trebui sa sezizam la ecran? Am intrebat pe cineva si m-a uimit cu raspunsul care nu cred ca e coresct asa ca vreau sa ma asigur de la voi. multumesc

Candino2009
09-19-2012, 03:15 PM
Si la mine se vad 2 leduri dar se vad puțin