PDA

View Full Version : reinstalare activare salvata in calculator.

chico
04-29-2012, 09:39 PM
Salutare,am un iphone 4 cu ios 5 codat,l-am deblocat cu sam,am salvat activarea si in calculator si in coockie din cydia,am incercat sa il mai activez si pe alta cartela dar nu am reusit,cand am incercat sa ii bag cartela pe care aveam salvata activarea observ ca nu mai reusesc sa il activez.
Am activarea salvata in calculator,am avuto si in coockie,dar cand am intrat in coockie la restore activation nu aveam nimic,nu puteam apasa pe buton,si am dat bacup activation,si cand am dat iarasi restore activation banuiesc ca am pus peste activare ceva ce era neactivat si salvasem acolo?Cum imi mai pun activarea din coockie daca ea nu era acolo si am salvat alta?
Dar daca am activarea in calculator,poate cineva sa ma indrume cum o pun in telefon?Am instalat ifile din cydia,am sters lockdown din var/root/library,dar cum naiba pun activarea din pc in telefon,ca ifile asta este doar pe iphone,rog pe cineva daca are rabdarea si bunavointa sa imi explice pasi si ce programe sa folosesc,multumesc.

SunSetRo
04-29-2012, 10:43 PM
incearca iphone explorer si vezi daca poti sa le pui

chico
04-29-2012, 11:08 PM
am incercat si nu merge,nu mi se deschide programul,imi spune ca ni am instalat itunes sau quick time si eu le am pe amandoua...

CalinC
04-29-2012, 11:55 PM
cu ifanbox...il descarci,conectezi iphone-ul la comp si deschizi ifanbox si apoi copiezi folder-ul in var/...bafta..;)

chico
04-30-2012, 12:02 AM
merci caline,am reusit pana la urma cu itools,nu imi vine sa cred,am cautat pe google un utilitar de intrat in fisierele iphoneului si nu gaseam nimic,2 ore am cautat in fel si chip,noroc ca mi-am amintit de itools.

CalinC
04-30-2012, 12:04 AM
foarte bine si felicitari inca un iphone salvat..:)))...dar poti sa tii si ifanbox-ul...ma bucur ca ai reusit..;)

tiberiuboboc
04-30-2012, 07:03 AM
@CalinC, utilitarul se numeste iFunbox. No offence!

CalinC
04-30-2012, 11:56 AM
no problem man..:)))...eram venit de la terasa la o ora aia..:)))