PDA

View Full Version : iphone 4 04.11.08

brrk
06-03-2012, 09:51 AM
Baieti , o sa mai apara un soft ceva ca sa mai putem face unlock la telefon ? Astept de ceva luni si nu am reusit inca . Va rog frumos astept un raspuns

mau
06-03-2012, 10:00 AM
Depinde de dezvoltatori, insa atenția e distribuita in mare parte catre 4S.
Insă soft via ultrasn0w sigur nu, poate gevey sim.

Sent from my iPhone using Tapatalk

brrk
06-03-2012, 10:11 AM
Deci cam astept degeaba , atunci trebuie sa.mi fac neaparat unlock oficial :D vorbim in privat?

Henry
06-03-2012, 12:41 PM
Am gasit si eu un iPhone 4 codat pe Tele2 Suedia cu baseband 04.11.08... la orange se poate decoda ?? Daca da, cu cat ?

mau
06-03-2012, 12:50 PM
Ce treaba are Orange Romānia cu Tele2 Suedia ?
Iti răspund tot eu, absolut nici una, sunt doua companii diferite din doua țări diferite.
Doar operatorul din tara in care e blocat il poate decoda, sau prin intermediari ...

Cat despre decodare si prețul practicat de mine discutam in particular via PM sau in anuntul meu.

Sent from my iPhone using Tapatalk

TessellatedMind
07-19-2012, 08:30 PM
Salutare!

Am primit si eu un iPhone 4 codat pe AT&T. Am microsim-ul in el, dar cat timp l-am avut in SUA afisa no service:
IMEI: 012850004023242
bb: 4.11.08

Am inteles ca pot sa apelez la AT&T pt deblocare oficiala, dar astept sa imi confirme persoana de la care l-am primit daca are contractul expirat.
M-am uitat si in tabelul de jailbreak, dar nu inteleg de ce pentru iOS 5.1.1, spre exemplu, in coloana pt tutorial se mentioneaza ca nu exista o solutie de decodare dar mai jos apare un link catre un tutorial.
As vrea sa stiu ce optiuni de decodare am? As vrea tare mult sa-l pot decoda astfel incat sa nu mai am probleme atunci cand vor aparea update-uri. Thx!

Daca am facut vreo confuzie de termeni va rog nu-mi dati in cap. Am incercat sa ma documentez, dar nu am avut destul timp la dispozitie si de aceea am decis sa intreb aici.

tiberiuboboc
07-19-2012, 09:07 PM
Cred ca sunt reminiscente de pe vremea cand se putea cu SAM, nu m-am uitat (sunt pe telefon). Pentru situatia ta cred ca singura solutie este decodarea permanenta.

TessellatedMind
07-19-2012, 10:31 PM
Mersi de raspuns! Decodarea permanenta e ceea ce ar face AT&T daca totul e in regula?
Daca nu, am sa ma uit pe aici de oferte.