PDA

View Full Version : Incalzirea iPhone-ului

Ady_co
06-16-2012, 06:48 PM
Salut!
Recent mi-am cumparat un iPhone 4s si se incalzeste cam tare, in special atunci cand folosesc camera... Este normal sau e vreo problema?

Man
06-16-2012, 06:54 PM
Eu nu am iphone 4s dar cred ca este normal, mai ales cand functioneaza camera, procesorul grafic este solicitat la maxim.

Sent from my iPad using Tapatalk HD!

Ady_co
06-16-2012, 07:42 PM
Si eu ma gandeam la fel insa am zis ca e mai bine sa intreb si pe altcineva. Mersi de raspuns!

1nightwish
06-16-2012, 08:15 PM
Am 4s se incalzeste putin dar nu e de speriat. Mai rau se incalzeste la folosirea gps, unii spun pe forum ca al folosirea igo arde bine. Eu n-am observat sa fie chiar a de cald la folosirea gps. E normal.

Sent from The New iPad
Putini stiu cat ar trebui sa stie pentru a stii cat de putin stiu.

Cristi_Xp
07-07-2012, 03:04 AM
Iti dau seama ca pe langa incalzitul de la procesor se mai incalzeste si de la tinutul in parbriz si batutul soarelui in el :) Am avut si 4 ,dar parca 4sul se incalzeste ceva mai repede ca 4,plus ca la ala nu am reusit sa il bag niciodata in protectia de temperatura,pe cand 4sul l-am bagat din prima zi intr-o zi calduta :)

mikeru
07-07-2012, 11:20 AM
eu invers:) cand am facut update la 5.0.1 de la 4.3.3, pe un i4, l am vazut cu triunghhiul pe el:D

4s nu mi.a facut asta. acum am ipad2, ieri ma asteptam sa faca fitze, sau chiar sa bubuie senzorii de umiditate [era sauna in autocar:D], dar s.a descurcat:D

Sent from my iPad using Tapatalk HD

linuxtm
08-09-2012, 08:38 AM
Eu am observat ca atunci cand folosesc iPhone4 mai mult de 10 min cu luminozitatea ridicata incepe sa se incalzeasca. Sunt mai multi factori ce influenteaza incalzirea: se incalzeste de la mana, de la procesare, de la soare etc.