PDA

View Full Version : Folie ? Care e mai buna

dica266
07-01-2012, 02:03 PM
Salut, am cumparat acum vreo 4-5 luni o folie super proasta de la Orange, se vad mici purici de la folie... Stiti careva vreo folie prin care sa se vada aproape ca si cum nu ar fi folie ? Sau cum se chema folia aceea din sticla ? Multumesc...

george83
07-02-2012, 02:33 PM
vezi in magazinele internity (cosmote ) costa 9 ron set 2 bucati produse de OXO eu sant foarte multumit de ea

dica266
07-03-2012, 11:54 AM
Multumesc, am dat comanda la Spiegen glas.t sa vad cat de buna este...

djciupi
09-05-2012, 01:37 AM
asta este cea mai buna
http://ishield.ro/magazin/ro/6-apple

ai si un video de prezentare

mikeru
09-05-2012, 08:49 AM
ești colaboratorul lor? sau de ce le faci atāta reclamă?

venom
09-05-2012, 11:33 AM
Cele mai bune folii sunt astea

http://www.mycase.ro/APPLE/iPhone-4S/Folii-protectie-iPhone-4S/Set-Folii-iPhone-4(S)-Full-Body--EX-Crystal-Clear/

Le am de un an si nu s-au dezlipit deloc.

Man
09-05-2012, 03:28 PM
Eu am folosit folii simple la 10-20 lei, si s-au compartat super, le-am schimbat o data la 3-4 luni.
Acum au aparut foliile mate care sunt mult mai fiabile in timp si nu costa decat 20lei fata/spate, sau daca le cumperi din complexul europa de la chinezi le iei la un pret de 2-3 lei.
Bafta.
:D

Sent from my iPad using Tapatalk HD!

avas76
04-12-2013, 12:07 AM
Eu am luat folie skinz full body pentru noul meu iphone 5.
Folia este perfecta. Este in opinia mea mult mai buna decat cea de la alien surface.Alien am avut pe iphone-ul dinainte si telefonul arata de parca avea celulita, plus ca dupa 2-3 luni sa ingalbenit si a trebuit sa o dau jos.
Asta de la skinz este foarte neteda, foate clara si acopera perfect si are si folie mica pentru buton.
Ce e foarte tare este ca foliile sunt facute in tara si fac si la comanda pentru orice nebunie de telefon. A avut nevoie un prieten de o folie pentru ipad mini atunci cand abia aparuse terminalul.Ia sunat pe cei de la iskinz si au rezolvat-o cu o scanare.Nu stiu cum reusesc sa faca o folie dupa o scanare , dar am vazut-o si era perfecta si facuta din acelasi material ca si la a mea.
Pretul mi se pare super ok. Pe folia full body am dat 55 lei iar prietenul meu pentru o protectie de ecran de lenovo a dat 20 lei. Eu am luat si kit-ul de montaj de 10 lei dar l-am platit juma juma cu prietenul meu si a ajuns pentru ambele aparate.
Inca o chestie care mi-a placut la folia de la iskinz comparativ cu alien este ca pe folia suport erau lasate doar elementele necesare doar cat sa le iei si sa le montezi, fata de cea de la alien la care nu s-au obosit sa elimine surplusul si m-a luat cu transpiratii pana am eliminat toate decupajele care nu imi trebuiau.
Nu stiu daca am voie sau nu dar pentru cei ce vor sa cumpere las aici link-ul (daca e impotriva regulilor, rog moderatorul sa il stearga) http://www.iskinz.ro

arahidu
06-27-2013, 12:42 AM
Cele mai bune folii sunt astea

http://www.mycase.ro/APPLE/iPhone-4S/Folii-protectie-iPhone-4S/Set-Folii-iPhone-4(S)-Full-Body--EX-Crystal-Clear/

Le am de un an si nu s-au dezlipit deloc.

subscriu

ThieF
06-27-2013, 11:53 AM
+1
Și din punctul meu de vedere aceste folii sunt foarte bune !!

Sent from my iPhone 4S using Tapatalk 2

mikeru
08-18-2013, 12:11 AM
ce v-ați pus pe iPhone 5? ca să păstrați vopseaua și pe controversatele margini.. :D

mau
08-18-2013, 10:55 AM
Folie de 10lei pe fara si husa Belkin. E ca nou (e alb dar cred ca daca era negru la fel se păstra).

http://www.kootation.com/belkin-view-case-till-iphone-5/themobilestore.se*shop*3514*art14*h8808*13948808-origpic-c603c2.jpg/

phunkee
08-30-2013, 03:02 AM
Eu am folii 3M Vikuiti pe fata si spate si o carcasa de la Belkin cu spatele transparent (clear). Recomand folia 3M Vikuiti, pe un 4S m-a tinut aproape 2 ani fara sa se dezlipeassca vreun pic si nici zgarieturi nu grave nu a capatat in timp, se vedea perfect. Pt cei care sunt interesati, dati search pe Google si o gasiti la un magazinas cu 40 lei fata/40 spate si cu montajul inclus si pe loc.

smok3
10-21-2013, 06:32 PM
Eu am folosit folii clare/Clear dalea la 5 lei , si nu am aviut nici o problema cu ele :) pe diferite i-deviceuri. In schimb pe la inceput bagam bani in prostii de genul: folie sa nu vada ala de langa tine ce vezi tu in tel, folie mata sa vezi mai bine in lumia soarelui, folie alien nu stiu cum la care dadeai cutite si nu se zgaria, folie imoshi cu tot cu margini si alte chestii.... concluzii:
-ishield= scump , foarte bun protector - insa zici ca ai bilute pe folie...zici ca e defecta din fabrica..dar asa e ea
-folii mate- te zgarie pe creier cand dai cu degetu pe ecran si pierzi multa luminozitate detaliu culoare
-folie privacy- daca nu tii telefonu drept nu mai vezi nici tu ce scrie acolo + defectele de la folia mata

deci, eu recomand sa cumparati folii clare dalea la 4-5 lei .. (eu cumparam cu 5 lei fata spate pt i5) si nu aveti probleme cu ele.
Daca e sa o zgarii o zgarii la fel si paia de 4 lei si paia de 25-40 lei ... si tot trebuie sa o schimbi

viosteaua98
10-21-2013, 08:24 PM
Orice folie e buna. Eu am luat una de la cosmote si sunt multumit de ea telefonul arata ca nou :)