PDA

View Full Version : update la 5.1.1. fara a pierde app-urile instalate

Kabos Alexandru
07-06-2012, 09:06 PM
Buna! as vrea sa fac update, jailbreak si unlock la 5.1.1. dar, avand aprox 72 de app-uri instalate plus peste 1800 de poze plus peste 500 de numere de telefon, plus cateva tweakuri din cydia, nu as vrea sa le pierd. sau mai bine zis sa fiu nevoit sa le pun toate la loc... este vro modalitate de a face update-ul la care ma refer fara a pierde instalarile/poze/tweakuri?

dmoomd
07-06-2012, 11:57 PM
daca ai cu 5.0.1 foloseste icloud.fa un backup cu icloud

flotouran95
07-07-2012, 02:22 AM
Sfatul meu copiaza cu itools toate pozele pe calc si dupa update le pui inapoi, aplicatiile din apple store ( eu am leste 120 aplicatii)nu ai cum sa le pierzi ca daca sunt pe id tau acolo le vei gasii si pentru cydia le instalezi tu parere personala ca din back up pot aparea probleme.Aplicatiile din instal... ti le va sterge itunes deci nu iti face grija ca e normal.
Fa back up la telefon in itunes doar dupa ce iti salvezi pozele si contactele cu Itools repet.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Bodo Minea
07-12-2012, 01:27 PM
Eu am facut update cu backup si nu am pierdut nimic, dar recomand inca un backup inainte de jailbreak :) Mi-am facut cu Absinthe si mi-a sters pozele si datele stocate aplicatiilor, dar unora nu le-a sters nimic...

Kabos Alexandru
07-12-2012, 07:14 PM
Va multumesc domnilor! am facut upgrade-ul, cu backup in icloud, intr-adevar nu am pierdut nimic, nici macar orele la care am pus alarme :D probleme au aparut la app-urile instalate din install0us, imi cerea de fiecare data parola la fiecare user cu care au for luate. in rest, super duper! stiam eu ca ma pot baza pe voi :D

flotouran95
07-12-2012, 08:57 PM
(quote
probleme au aparut la app-urile instalate din install0us,)

Oare de ce nu te-ai intrebat ??

dmoomd
07-12-2012, 11:27 PM
Va multumesc domnilor! am facut upgrade-ul, cu backup in icloud, intr-adevar nu am pierdut nimic, nici macar orele la care am pus alarme :D probleme au aparut la app-urile instalate din install0us, imi cerea de fiecare data parola la fiecare user cu care au for luate. in rest, super duper! stiam eu ca ma pot baza pe voi :D

ne bucuram ca am putut fi de ajutor ... :) :) :)
cred totusi ca de aceea a fost facut forumul asta..... :D

mikeru
07-12-2012, 11:33 PM
mai putin partea cu aplicatiile crackuite;)

Sent from my iPad using Tapatalk HD

dmoomd
07-12-2012, 11:34 PM
nimeni nu este perfect.asa e romanul ...pana nu fura el putin ...:D :D :D

flotouran95
07-12-2012, 11:38 PM
Romanul sau Romānul???

Sent from my iPhone using Tapatalk

dmoomd
07-12-2012, 11:40 PM
ha ha ha aici ai dreptate ,nu se mai stie ce suntem,nici macar ce-am fost ... :D .la cata carte se invata astazi prin scoli,nu m-ar mijra luna viitoare sa ma intrebi rromul sau romanul ;)