PDA

View Full Version : Apple ID cere neaparat card de credit!!!!

Luca Radu
07-24-2012, 06:00 PM
buna ziua, ma chinui de juma de zi sa gasesc cum as putea face un apple ID care sa nu ii pun atasez un card!
stie careva cum as putea face ca sa nu pun nici un card de credit acolo?
nu mai este obtiunea aia care sa selectezi la payment method 'none'

1nightwish
07-24-2012, 06:16 PM
Deci...
Intrii in iTunes, selectezi o aplicatie ( in iTunes ) care sa o descarci si iti cere datele, iti faci cont si o sa iti apara si NONE cand o sa ajungi la datele de pe card.
Daca faci contul dinainte mi se pare ca nu te lasa sa alegi NONE.
Bft.

Sent from The New iPad using Tapatalk
Putini stiu cat ar trebui sa stie pentru a sti cat de putin stiu.

Luca Radu
07-24-2012, 06:20 PM
mda... nu stiu ce sa fac pentru nu apare 'none' eu am facut contul inainte si deasta presupun ca nu imi arata, totusi ce as putea face in cazul asta :S?

Luca Radu
07-24-2012, 07:49 PM
mi'am facut pana la urma un alt cont dar nu trimite pe adresa link de verificare incredibil :|:|:|:|:|:|:|:|:|:|:|:|:|:|:|:|:|:mad:

georgygrl25
08-21-2012, 12:12 PM
Buna tuturor! As dori sa va intreb cum se poate seta un card de credit pt iphone4, deoarece initial nu am dorit apple id cu card de credit, ulterior am vrut, insa nu stiu unde sa intru sa completez datele cardului meu de credit, pentru a putea cumpara aplicatii....mentionez ca am un apple id pe care pot lua aplicatiile care sunt gratuite numai, va rog sa ma ajutati si pe mine :)
Va multumesc anticipat!

mikeru
08-21-2012, 12:31 PM
@georgygrl25: intră īn iTunes, mergi īn iTunes Store (din dreapta), se īncarcă īn stānga o listă, alegi Account și setezi acolo cardul. să ai īn vedere că nu mai ai posibilitatea să renunți la card. cel puțin mie nu-mi mai apare bifa de None

@Luca Radu: n-ai mai rezolvat?

georgygrl25
08-21-2012, 01:00 PM
[QUOTE=mikeru;63328]@georgygrl25: intră īn iTunes, mergi īn iTunes Store (din dreapta), se īncarcă īn stānga o listă, alegi Account și setezi acolo cardul. să ai īn vedere că nu mai ai posibilitatea să renunți la card. cel puțin mie nu-mi mai apare bifa de None

iti multumesc din suflet!

1nightwish
08-21-2012, 01:01 PM
Pai de ce sa mai renunti la card :)

Contul e facut, chiar daca cardul expira sau nu mai ai card tot poti sa iei aplicatiile gratuite :)

Deci nu incurca :)

Ideea era ca unii nu reuseau sa isi faca cont fara card, dar odata ce contul e facut...fie cu card, fie fara, fie cardu expirat...contul tot e facut ;)

Sent from my iPhone 4S using Tapatalk

flotouran95
08-21-2012, 01:39 PM
Am avut aceasi problema cu cardul. Am facut asa. Am deschis itunes am dat log out apoi am ales o aplicatie free si am bagat id si parola si mi-a alarut si modul de plata none. Probat pe 2 conturi

Sent from my iPhone using Tapatalk

kaleid
09-27-2012, 06:20 PM
Am cautat si eu ca sa-i fac unei colege si am observat ca nu ofera optiunea de None cand incercam sa-i fac Apple ID cu adresa de mail @me.com, in schimb cand i-am facut cu adresa de yahoo, a aparut.

Mai poate confirma cineva acest lucru?

dmoomd
09-27-2012, 10:49 PM
Da si eu am facut la fel

catalen
09-27-2012, 11:03 PM
Merge si fara card...
Intri in store la sectiunea free
Alegi ceva free si iti cere sa faci cont
In pasii urmatori ajungi la partea unde cere cardu' si ai si optiunea none