PDA

View Full Version : Intrebari legate de iTunes !!!

Cristian Tihan
08-12-2012, 05:57 PM
Buna, am si eu cateva intrebari legate de iTunes.

1. Daca am descarcat un joc Free si peste ceva timp apare un Update la acel joc, este posibil sa nu mai fie Free? (ca scrie acolo doar Update)

2. Nu sunt riscuri de genul, sa imi dispara bani de pe card, nu? (eu cred ca sunt o firma super serioasa, cei de la apple)

3. Daca vreau sa cumpar un joc si apare Update la el, il mai platesc o data cand apas pe Update?

4. Este posibil sa vad cati bani am cheltuit din descarcari? (inafara de extras de cont)

Va multumesc pentru raspunsuri !

zaone
08-12-2012, 06:21 PM
Aplicatia o poti instala gratuit, indiferent cum ii schimba dezvoltatorul pretul sau nu.
Nu. Ti se iau 2 euro cand faci prima achizitie si ti se returneaza in cateva saptamani, e un security check.
Nu, e aceeasi chestie ca la intrebarea 1.
O suma totala, nu.

Cristian Tihan
08-12-2012, 07:03 PM
Aplicatia o poti instala gratuit, indiferent cum ii schimba dezvoltatorul pretul sau nu.

Imi para rau dar nu te-am inteles in privinta asta, sa inteleg ca daca a fost free, va ramane free si dupa update?

As dori sa mai adaug o intrebare...

5. Daca dau sa descarc un joc ce costa bani, ma intreaba ceva dupa ce apas pe pret? sau este la fel ca la cele free, adica sa se descarce direct? :)

Protektor
08-12-2012, 07:29 PM
Iti cere parola, ce sa te intrebe? Daca esti sigur ca asta vrei?

Sent from my iPad using Tapatalk HD

ad3lin
08-12-2012, 07:40 PM
5.Direct nu se va descarca nici o aplicatie, iti va cere id si parola de la appstore,

O aplicatie care a fost free si dupa un timp apare cu actualizare, acea actualizare poate sa fie pe bani, deci upgrade-ul este posibil sa coste bani.
(r)Aplicatie free se poate converti in aplicatie platita, daca actualizarea este pe bani!

Cristian Tihan
08-12-2012, 09:57 PM
5.
(r)Aplicatie free se poate converti in aplicatie platita, daca actualizarea este pe bani!

Deci poate sa coste bani doar aia ce o upgradezi, sa inteleg, nu? Ca in rest alea ce sunt Free chiar sunt Free...
Sunt putin cam smecherasi astia de la apple cu upgrade-urile astea, trebuia sa scrie undeva cat costa...nu e corect

Va multumesc pentru raspunsuri.