PDA

View Full Version : Problema verificare IMEI.

mmuntean
08-16-2012, 11:20 AM
Salut,
Vin cu o intrebare pentru cei care fac decodari si verificari de imei.
Si la voi este aceiasi problema cu informatiile legate de IMEI: incomplete. Primesc raspuns ca server-ul este offline, sau nu primesc info deloc.
Providerul meu imi spune ca serverul de informatii este offline sau in mentenanta si de aceea nu merge.
Am verificat pe amandoua caile: si varianta cu credite pe aplicatie si varianta free online, la amandoua patesc la fel.
la voi cum se manifesta?

dualsimcect
08-16-2012, 11:23 AM
sunt foarte putini care au acces la server momentan si se plateste. deci cam da, offline. stima

nu cred ca trebuia sa deschizi un topic aici pentru astfel de problema :)

mau
08-16-2012, 11:54 AM
@mmuntean doar extended info la plata.

Sent from my iPhone using Tapatalk

crys18
08-16-2012, 04:19 PM
Da, s-a inchis accesul la serverul apple selfsolve....
Acum singura cale e acces GSX! Ori ipic extended info(tot de pe GSX ia), sau cum face dualsimcect care de exemplu roaga frumos pe un "user" sau 2 cu acces GSX de pe gsmhosting :cool:

dualsimcect
08-16-2012, 04:23 PM
crys18, daca doresti acces la server te pot ajuta, contra cost, normal. nu iti inteleg " supararea " :D iti ofer username si credite. atata timp cant sunt in acest domeniu, e normal sa ma descurc :)
nu mai postati offtopic !

crys18
08-16-2012, 04:26 PM
:)) Hehe nu sunt "suparat ":)), avem acelasi "user" comun care ne verifica imei pe gsx din cate am vzt :))

dualsimcect
08-16-2012, 04:27 PM
ma bucur, dar o sursa nu ajunge niciodata :)

eu zic ca acest topic poate fi sters, nu are nicio legatura cu Decodarile, intrebarle astea puteau fi puse in alta parte.