PDA

View Full Version : Apple Haters!

Gikendru
09-05-2012, 12:09 PM
Salut tuturor! Am creat acest topic cu scopul de a vedea dacă ați fost în situația când ați discutat cu un ”Apple(iPhone/Mac/Other) Hater”. Dacă da, atunci..ne puteți scrie ce discuție ați avut, ce argumente a folosit, ce argumente ai folosit tu, și cu privire la ce ați discutat. E destul de interesant, având în vedere, că am discutat cu o astfel de persoană, și doresc să văd, dacă ați fost și voi în pielea mea.

mihaisadu
09-05-2012, 12:17 PM
Apple Haters cred eu ca sunt toti lafel. Am intalnit foarte multi pe yoda! Nu ai cu cine sa te intelegi. Sunt 100% corupti de imaginea androidului si a samsungului! Am decis sa nu mai intru pe yoda, scriu numai aberatii si cand dai peste comenteturi te ia capul!

Gikendru
09-05-2012, 12:36 PM
Legat de aberații, sunt total de acord. E plăcut să vorbești cu Apple Hater atunci când are propriul cap pe umeri, și poate să-și argumenteze părerea, dar când dai peste fraieri alintați, e jenant să vorbești cu ei.

mikeru
09-05-2012, 01:05 PM
offtopic: oare ne-apucăm de-o școală de propagandă Apple? ne îndoctrinăm în direcția asta?

just asking..

Catalyn
09-05-2012, 04:32 PM
Iti dau un sfat: "nu te pune cu prostul, ca te va aduce la nivelul lui si apoi te va bate"--- e o vorba din batrani.

linuxtm
09-06-2012, 10:56 AM
Cu orice fanatic de Galaxy (1,2,3 you name it) am discuat, am cazut si eu, dar si ei de comun acord cu urmatoarele:
Apple e peste Samsung la: design, calitatea materialelor din care e fabricat, stabilitate soft, aplicatii mai bune.
Apple e sub Samsung la: customizare (vorbim de softul default, nu modificat), preturi (samsung e mai ieftin, evident) si specificatii hardware mai bune pentru Samsung.
Claie peste gramada, Apple cumpara cine vrea calitate, design si stabilitate iar Samsung este cumparat (in principiu) de "geeks" datorita Android-ului si ecranelor mari.