PDA

View Full Version : Plz help error 37

ak.passaris
09-05-2012, 08:11 PM
Salutare am si eu o problema cu un iphone 3gs avea ios 3.1 si am vrut sa ii pun 3.3 dupa nenumarate erori si fixuri sa instalat costum ipsw cu snowbreeze dar nu mai iese din dfu mode iar akm cand incerc sa ii pun iar softu la final imi da the iphone could not be restored error 37 ce pot sa fac ?

tiberiuboboc
09-05-2012, 08:43 PM
Uite ce am gasit pe net:
I have Fixed error 37 :)
Step 1 : use ireb5
Step 2: Delete all apple entry in host file
Step 3: Shift + Click Restore
Step 4 : USE 4.1 Original ipws File
Have Fun
Inclin sa cred ca merge pentru ca apple inca mai semna pentru 4.1

Asta daca nu ai nevoie de unlock. Dar si daca ai poti pune ulterior bb de ipad de care poti sa scapi usor etc.

mikeru
09-05-2012, 09:39 PM
+1 la ce zice tiberiuboboc. 4.1 va merge.

3.1.3 (că bănuiesc că la asta te refereai) nu vei putea pune decāt dacă ai SHSH pentru el. sau ai old bootrom pe iPhone.

ak.passaris
09-07-2012, 01:11 AM
ok ms frum dar am rezolvat intre timp .

Man
09-07-2012, 01:59 AM
Cum?

Sent from my iPad using Tapatalk HD!

madutza21
10-04-2012, 02:24 AM
si eu am aceeasi problema :( am iphone 3gs si am tot incercat cu sn0wbrezze dupa care am intrat in Itunes si am dat la fel Shift+restore ,se incarca pana la 100% si dintr`o data imi apare erroarea 37,nu stiu ce sa mai fac de cateva zile ma tot chinui cu telefonul asta si nu`i dau de capat,sunt disperata :(( ajutati`ma va rog

OXXO
10-04-2012, 05:45 AM
Cu ce versiune de sn0wbreeze ai incercat madutza?
La ce software incerci sa faci restore?
Ai incercat sa faci restore si de pe alt PC?

Incearca sa opresti Antivirusul si Firewall-ul si fa-i restore, astia pe net spun ca aceasta eroare survine in urma unui Software de securitate (Antivirus, Firewall) instalat pe PC sau uneori din cauza registrilor.

madutza21
10-04-2012, 09:08 AM
Phiuu stai putin,ia`ma mai usor :P ca sunt mai la inceput :P deci am facut cu versiunea v2.9.6
La 4.3.3 ,am incercat la mai multe dar nu merg,am incercat sa fac si jailbreak si tot asa se incarca totul e ok..apare ananasul ala iar se incarca 100% si se stinge ecranu(inca o problema de cand l`am pus in Pwned DFU de atunci nu se mai aprinde ecranul daca apas pe Home si butonul de deschidere,dar laptopul il citeste)
Antivirusul l`am mai inchis dar Firewall nu stiu care ii , deci am incercat tot felu de metode de pe forumuri si nimic,mi se inchide si cand incerc sa fac la itunes shift+restore cum am zis merge totul e ok pana la sfarsit cand primesc error 37 (scuze daca scriu si gresit dar acum scriu repede :P )
........
am incercat sa opresc Antivirusul si Firewall-ul si tot nimic, incarca pana la 100%,arata marul ca se incarca si dintro data se inchide si apare error 37 :((
.....
am vazut inca o problema ,imi apare la Usb cv "This Device can Perform Faster" Your Apple (DFU)Usb Driver can perform faster if it is plugged into a hi-speed port si Recommendation imi spune "Disconnect the Apple Recovery(DFU) USB river from its current port and then connect it to one of the ports on a hub shown in bold type." o fi si asta problema?

tiberiuboboc
10-04-2012, 09:58 AM
Nu mai face postari multiple, asteapta sa ti se raspunda. Daca cineva stie sa-ti raspunda si este online iti garantez ca o va face. Acum iti unesc eu posturile, data viitoare s-ar putea sa primesti infraction points.
Mai mult, ai la dispozitie 5 minute sa editezi ....

madutza21
10-04-2012, 10:16 AM
imi cer scuze,nu ma prea stiu cu astea :)