PDA

View Full Version : hartile din iOS 6

rrares1996
09-11-2012, 02:49 AM
Eu locuiesc in Slobozia(la 100 de km de Buc.)si de cand a fost lansat iOS 6 cu toate cele 4 beta,Slobozia arata ca o pata alba cu cateva variante si sosele,mai e doar o zi pana la ios 6 GM si ma intrebam daca hartile o sa ramana incomplete sau o sa fie complete ca-n google maps.

tiberiuboboc
09-11-2012, 07:12 AM
iOS 6 este (inca) pentru dezvoltatori. Nu inteleg de ce va instalati asa ceva si dupa care va plangeti ca are tot felul de bug-uri.
Remarca nu se refera strict la tine :)

flotouran95
09-11-2012, 10:23 AM
Rrares eu stau aproape de centrul Clujului si lipsesc strazi . Asa e ios 6 sa vedem la vers finala ce acoperire va avea .

Sent from my iPhone using Tapatalk

rrares1996
09-12-2012, 12:16 AM
@tiberiuboboc ia-o usor,am intrebat daca o sa ramana tot asa de incomplete.

mikeru
09-12-2012, 01:03 AM
hm.. tiberiuboboc și cu mine lucrăm la statul romān. flotoruan95 e patronul lui propriu și-al lu' fiu-so.

de unde să știm noi ce face Apple? de ce nu cauți tu pe net, că pe mine īncă nu mă interesează hărțile din iOS6, fiindcă īncă nu e lansat oficial

tiberiuboboc
09-12-2012, 07:33 AM
@tiberiuboboc ia-o usor,am intrebat daca o sa ramana tot asa de incomplete.

Ai putea sa o iei tu mai usor si sa nu faci atacuri la persoane pe forum. Aici atacam idei si nu persoane. Eu am si mentionat ca nu ma refer strict la tine, ci in general. Sunt destui care si-au pus ios 6 si acum cer suport pe forum nestiind cum sa-si rezolve problemele.
Daca stai un pic si analizezi, tu personal (cel care a pus intrebarea), vezi rostul acestei intrebari? Stie cineva, inafara de Apple, cum va arata iOS 6 final? Sau daca va avea si Slobozia pe harta? Poate doar Mama Omida :D

mmuntean
09-18-2012, 09:40 PM
Hartile din ios6 din cate stiu sunt de la TomTom, si daca nu ma insel TomTom nu are mai mult de 10% acoperire in Romania, deci... nu va faceti mari sperante pentru tarisoara noastra ca nu cred ca va fi acoperita nici 15% de hartile din ios6 cand se va lansa.

flotouran95
09-18-2012, 10:33 PM
Mai gindeste-te odata la ce spui mmuntean. Eu stiu ca tomtom a preluat teleatlas care avea acoperire mai buna decit navteq pe romania.

ad3lin
09-18-2012, 11:19 PM
Pff ce va apucat, hartile au fost si vor fii de la Google, numai ca un 50% din hartile incarcate pe ios6 ( harti vectoriale ) pana in acest moment au fost folosite de armata americana si serviciile secrete, acum vreo luna chiar a fost un scandal mare in statele unite ale americii, guvernul nu a fost deloc de acord ca acele harti sa se faca publice ( era chestie cu teroristii)
Sau mai implementat servicii oferite de Yelp si Tom Tom ( informatii locale) accidente, trafic etc etc.

Deci o sa aveti in buzunar aceasi harti ca F.B.I. N.A.S.A. si toti cei mari ;) ( aproximativ )

flotouran95
09-19-2012, 11:50 AM
Uite un articol in care zaone ne explica ce si cum . Si mai sunt articole pe blog care ne descrie schimbarea hartilor in ios 6 dar vom vedea in seara asta la varianta finala ce va fi real .

http://www.idevice.ro/2012/09/06/unele-harti-din-ios-6-dispar-partial-cu-doar-cateva-saptamani-inaintea-lansarii-oficiale-a-sistemului-de-operare/

ad3lin
09-19-2012, 01:26 PM
Articolul respectiv nu spune nimika, hartile apartin de google si au fost folosite numai de serviciile speciale

Sent from my iPhone using Tapatalk HD

mmuntean
09-20-2012, 11:27 AM
m-am uitat pe harta, in ios 6 acum, slab de tot, oricum nu ma asteptam sa fie la nivelul de detalii din google maps, dar nici asa de slab nu ma asteptam.

1nightwish
09-20-2012, 11:51 AM
Ia uita-te pe America sa vezi ce detaliate is :) Asta e, le-au facut pentru ei, poate ajung si la noi in cativa ani...

Sent from  New iPad using Tapatalk

tiberiuboboc
09-20-2012, 12:21 PM
Hartile de la Apple din iOS6 dezamagesc. Cititi si aici:
http://m.zf.ro/business-hi-tech/cu-ce-i-a-dezamagit-iphone-5-pe-criticii-care-l-au-testat-10095872