PDA

View Full Version : Recomandare folie ipad 3

SwatGuard
09-17-2012, 12:02 PM
Salutare,

As dori sa cumpar o folie de protectie pentru ecranul unui ipad 3.

Nu vreau zagg, e mult peste bugetul meu.

As dori o recomandare pentru produse sub 50 de ron.

Multumesc anticipat

Man
09-17-2012, 01:27 PM
Nu stiu cum se numeste dar sunt la magazinele de cartier folii matte, la 30-40 lei...

Sent from my iPad using Tapatalk HD!

Hybrid
09-24-2012, 12:50 PM
Eu zic sa mergi fara folie si eventual smart cover...cand dai atatia bani pe iPad nu cred ca vrei sa simti senzatia aia de plastic ieftin+strica si imaginea si stai linisitit ca nu se zgarie usor

Tamas Bege
09-25-2012, 10:13 AM
SwatGuard, foliil alea de "cartier", de care zicea Man, se strica peste cateva luni si tot ajungi sa-ti cumperi mai multe. In schimb alea de la Zagg, platesti o data mai mult si folosesti un an. Cel putin atat mi-a tinut la un coleg pe iPod, pentru ca Zagg-ul il poti reaplica odata ce vezi ca se desprinde... Si nu iti strica senzatia de touch... :)

Man
09-25-2012, 11:24 AM
Eu nu recomand folie pe ipad!
De un an, am husa gen smartcover din piele naturala pe ipad 2, si este impecabil cat touch-ul atat si spatele!
Si eu il car cu mine prin trenuri si avioane peste tot....

Tamas Bege
09-25-2012, 11:28 AM
In momentul de fata pot sa-mi exprim pararea strict despre folie pe iPod, insa acolo a fost foarte benefica. Legat de iPad, o sa-mi iau curand si o sa revin cu impresii atunci.
Intre timp, foloseste cineva SmartCase? Ii practic un SmartCover numai ca protejeaza si spatele. :)

Hybrid
09-25-2012, 05:38 PM
In momentul de fata pot sa-mi exprim pararea strict despre folie pe iPod, insa acolo a fost foarte benefica. Legat de iPad, o sa-mi iau curand si o sa revin cu impresii atunci.
Intre timp, foloseste cineva SmartCase? Ii practic un SmartCover numai ca protejeaza si spatele. :)
Smart Case mi se pare un plastic ieftin cel putin spatele...partea din fata e ok.

Man
09-25-2012, 06:17 PM
Eu am pe ipad smart case cum zici tu ,"Yoobao" negru din piele fina, cauta pe net si gasesti modelul, sunt foarte multumit. In decembrie face 1 an, si sa cam uzat in intereor materialul microfibra parca este, dar il folosesc foarte mult zilnic. Sunt super multumit, recomand unul!

Hybrid
09-25-2012, 11:20 PM
Eu am pe ipad smart case cum zici tu ,"Yoobao" negru din piele fina, cauta pe net si gasesti modelul, sunt foarte multumit. In decembrie face 1 an, si sa cam uzat in intereor materialul microfibra parca este, dar il folosesc foarte mult zilnic. Sunt super multumit, recomand unul!

Vorbesc de smart case-ul de la Apple, despre celelalte firme nu ma pronunt (Sa terminam cu OFF TOPIC-UL) http://store.apple.com/us/product/MD454LL/A/ipad-smart-case-polyurethane-dark-gray

MihaiCirstea
09-28-2012, 11:50 AM
Am eu smart case. E foarte bun. Am tot citit reviewuri in care se plangea lumea ca nu stiu ce,dar crede-ma e foarte bun. Ti-l protejeaza complet,mu e incomod,poate fi spalat cu detergent si arata f bine. :)

catamorariu
09-29-2012, 10:46 PM
Fara folie pe ecran se va zgaraia negresit, oricata grija vei. Avea. Am pus folie cu pretul sub 50 de lei pe ipad 3. Am aruncat-o in secuna 2. Se vede si se simte execrabil. Nu lua Zagg, o vei arunca la gunoi. E cauciucata si aduna mizerie. Nu iti aluneca degetul pe ea, am avut. Iti impartasesc experienta mea: Vikuiti 3 M. Am avut pe iphone 3g, iphone 4 si acum pe Ipad 3. Iti dau in scris ca e cea mai buna, nu o simti pe ecran si e durabila. Pret: 165 lei dar...ai Ipad, protejeaza-l...nu e orice tableta! BAFTA!!!