PDA

View Full Version : Decodare oficiala

csongrasz
09-17-2012, 11:14 PM
Am un Iphone4 blocat. Astazi am facut comanda pentru unlock oficial. Telefonul nu era activat si i-am facut jailbreak. Dupa jailbreak cand este conectat la Itunes butoanele Check for update si Restore apar in gri, deci nu pot da click pe ele. Telefonul nu are cel mai nou soft instalat, fara care nu pot sa fac decodarea, dar nici update nu reusesc asa.
Poate cineva sa ma lamureasca?

mmuntean
09-18-2012, 11:37 AM
Decodarea oficiala nu depinde de ce soft ai pe telefon, depinde de reteaua pe care e codat doar. Decodarea oficiala se face pe baza de IMEI, atat, fara alte softuri instalate si jailbreak. Cine ti-a spus asemenea prostii ca trebuie sa ai cel mai nou soft instalat nu prea are habar...
Decodarea ai comandat-o de aici de pe forum?

Pe ce retea este codat?

Driver07XYC
09-18-2012, 12:10 PM
Mmuntean, decodarea oficiala se face pe baza de IMEI, dar dupa ce a fost decodat este necesar sa faci resotore la IOS si apoi iti face activarea si scrie ca iPhoneul a fost deblocat. Iti spun asta pentru ca saptamana trecuta am decodat si eu 4S-ul meu.

csongrasz
09-18-2012, 11:54 PM
Mersi pentru raspunsuri. Am dezinstalat cydia, dupa care am facut restore + update. Cand am primit raspunsul ca decodarea s-a facut am conectat-o la itunes si a mers.