PDA

View Full Version : Dock iPhone 4

paulalex93
10-13-2012, 01:02 PM
Salutare tuturor. Am cumparat azi un dock de iphone 4 dar nu e original, se poate oare sa fie probleme? Primul lucru care l-am observat este ca la cel original locul respectiv unde se pune iphoneul e la fix , adica iphoneul atinge plasticul si banuiesc ca si acesta ii ofera stabilitate , iphoneul rezemandu-se de acesta. La cel neoriginal insa locul e mai mare , iphoneul sta doar in musfa si nu atinge plasticul. Se poate oare sa fie vreo problema? Sa cumpar original?

Dhaukos
10-22-2012, 03:13 PM
Daca vrei un raspuns romanesc ar suna c-am asa ... "Las-o ca merge si asa" ... Daca vrei un raspuns de bun simt si obiectiv, bineinteles ca nu este deloc bine sa stea iPhon ul asa in Dock Station ... ;) In primul rand in cel original i se asigura si o stabilitate anume, apoi cele chinezariile ieftine nici nu stii ce fel de conectori folosesc ... astfel din cauza aceasta ti se pot oxida conectorii originali din telefon sau poti crea si un mic scurt-circuit ... ;) O recomandare de bun simt te-ar indemna, precum si constiinta ta, deoarece banuiesc ca nu ai furat iPhone ul si ai dat ceva bani pe el, sa-ti cumperi un dock station original ... o sa observi la prima mana diferenta ;)
........
Este 29 de dolari la ei pe Apple Store . Poti sa il iei de pe E-Bay sau dupa Amazon fara probleme ... sau chiar la noi daca mergi in Baneasa Mall la etajul I (Bucuresti)
http://store.apple.com/us/product/MC596ZM/B/apple-iphone-4-dock?fnode=45&fs=m.iphoneCompatibility%3Diphone4

tiberiuboboc
10-22-2012, 03:36 PM
@Dhaukos nu mai face postari multiple. Citeste regulamentul din semnatura mea.

paulalex93
10-22-2012, 03:40 PM
mersi de raspuns. O sa comand unul online. Sunt din Baia Mare deci varianta cu Mall-ul din Buc iese din discutie , dar o sa comand de pe ebay unul cat de curand.

dmoomd
10-23-2012, 09:47 PM
Uite unul handmade by me :) mufa nu este fixa astfel incat i4 al meu sa se poata sprijini de ultima treapta a dockului. 2708