PDA

View Full Version : Help meee !

dianaaa
10-28-2012, 10:07 AM
hey..am si eu o mare rugaminte..am un iphone 3gs cu ios 4.1 si as vrea sa ii fac un update la ios 4.3.3, dar nu am nici cea mai vaga idee cum sa fac acest lucru..sunt fata si nu prea ma pricep la chestiile astea..eu am mai intrat pe forumuri, dar nu am inteles nimic din ce se discuta acolo..ati putea sa ma ajutati, va roog ?

Protektor
10-28-2012, 10:20 AM
Bine ai venit pe forum. In primul rand, faptul ca esti fata, asta nu inseamna ca nu poti da un titlu sugestiv canform problemei tale, ca la un search pe forum sa poata gasi oricine o problema asemanatoare.
Pentru a face un update ( restore), atunci trebuie sa ai shsh salvat, adica sa fi avut jailbreak, daca nu, atunci nu poti. Daca ai, mai trebuie sa sti daca telefonul tau e neverlocked sau nu si ar trebui sa spui ce baseband ai. Daca ti cont de conditiile astea poti folosi redsn0w sa sn0wbreeze.
Esti si blonda :p!

dianaaa
10-28-2012, 10:40 AM
Faptul ca nu ma pricep nu inseamna k sunt blonda (adica proasta, cel putin asa am inteles eu). ca sa ai constiinta impacata, sunt chiar satena, si chiar ma duce capul, dar nu la asta..m rog..nu am pus intrebarea ca sa vbim despre culoarea parului meu..
Revenind la problema mea..telefonul are jailbreak. Baseband : 06.15.00. Speram sa ma ajuti mai in detaliu..daca poti si vrei..

Protektor
10-28-2012, 11:02 AM
Eu nu am spus ca esti proasta si nu imi permit asta, dar tu ai spus ca esti fata, asta insemnand deja o scuza nu?
Hai sa revenim la ale noastre si pe urma ne ocupam si de altele :(. Uita-te in Cydia si sa vezi la ce ai shsh, asta o sa vezi in prima pagina de la Cydia scris cu verde si pe urma o sa alegi un tutorial cu sn0wbreeze pentru a face un restore la acel IOS ales de tine, spre exemplu 5.1.1 si atentie ca trebuie sa reinstalezi acel baseband de iPad( 906.15.00), pe care l-ai pus pentru al decoda).

dmoomd
10-28-2012, 11:13 AM
Protektor da-i direct un link , sa nu se mai chinuie :)

dianaaa
10-28-2012, 11:37 AM
Ok, am inteles pana la partea cu SHSH :). La faza cu reinstalarea baseband-ului deja m-ai pierdut. Imi cer scuze ca trebuie sa stai sa imi explici asa mura in gura, dar ti-am spus, nu ma pricep absolut deloc. Sper sa ai rabdare.

Protektor
10-28-2012, 11:52 AM
Aici gasesti un tutorial http://forum.idevice.ro/showthread.php/6421-Tutorial-Untethered-Jailbreak-si-unlock-iOS-5-1-1-cu-sn0wbreeze-2-9-4 si o sa vezi ca la un moment dat o sa ai obtiunea de a bifa install baseband ipad si tu trebuie sa pui bifa, chiar daca-l ai instalat. Inainte de toate astea e bine sa intri in fisierul host si sa stergi de acolo tot ce tine de apple, adica ultimile doaua randuri. Banuestc sti unde e fisierul host ( C/Win/system32/drivers/etc si pe urma dai restart pc.

dianaaa
10-28-2012, 12:18 PM
offf :( nu merge sa deschid site`ul sa downloadez sn0wbreeze..:|

mikeru
10-28-2012, 03:29 PM
ia-l de pe ih8sn0w.com