PDA

View Full Version : exista o aplicatie care sa permita inregistrarea convorbirii?

simi79
03-05-2011, 09:57 PM
multumesc

iuliutz
03-06-2011, 01:03 AM
Multe
exemplu The iPhone Recorder, iSpoofCard, Acrobits Softphone si cred ca mai sun si altele...... CallRec.Me e free. O poti incerca.

Unregistered
03-06-2011, 12:38 PM
Salut de unde il pot lua din?Apple store sau alta sursa mersi.

iuliutz
03-06-2011, 01:06 PM
Din AppStore.

Unregistered
03-06-2011, 01:27 PM
ok. am sa-l caut ms.ptr. indrumare o zi buna.

simi79
03-06-2011, 10:37 PM
Multe
exemplu The iPhone Recorder, iSpoofCard, Acrobits Softphone si cred ca mai sun si altele...... CallRec.Me e free. O poti incerca.

multumesc frumos

LE: acrobits softphone si callrec.me e doar pt apeluri voip.mie-mi trebuie pt apeluri normale de voce

worf
03-26-2011, 04:00 PM
Si eu caut demult o astfel de aplicatie si cred ca motivul pentru care nu gasim, cel putin in appstore o astfel de aplicatie, este ca legislatia majoritatii tarilor civilizate si democratice interzice inregistrarile convorbirilor telefonice fara acordul ambilor parteneri de conversatie. Din cate stiu nu se accepta nici ca probe in instanta astfel de inregistrari, daca nu se obtine in prealabil acordul procurorului / judecatorului pentru persoanele aflate sub urmarire penala. Pe modelele mai vechi de Nokia era preinstalata aceasta facilitate, insa din cate tin minte emitea la fiecare 30 secunde bip-uri pentru a avertiza conlocutorul, devenind astfel lipsita de eficacitate in majoritatea cazurilor. Totusi este posibil sa existe in Cydia sau prin alte parti o aplicatie capabila, motiv pentru care rog cunoscatorii sa posteze denumirea lor sau alte repere, desigur in limitele impuse de regulamentul forumului. Multumesc!

Sent from my iPhone using Tapatalk

pakatosu13
07-28-2011, 01:41 PM
Si eu am aceiasi dilema! Am tot cautat dar nu am gasit nimic util. Am sa incerc aceste aplicatii mentionate mai sus.
M-ar interesa sa nu anunte cealalta persoana ca e inregistrata convorbirea. La cate tweak-uri si aplicatii exista, ma indoesc de faptul ca nu ar fi si ceva de genul asta care sa inregistreze pur si simplu apelurile primite! Daca stie cineva, dam o bere sau un suc...sau ce bea el! :)
O zi faina

rundown
08-31-2011, 07:29 PM
da exista o aplicatie in cydia : iCallrecorder (nu stiu exact in ce repo).Buba este ca iti reruteaza apelul catre un server din strainatate care iti incepe inregistrarea convorbirii si te taxeaza ca si cum ai fi facut apel in strainatate

"to record a call,your phone will dial to an international or premium rate number, international or premium rates will apply " deci fiti atenti ce faceti

djciupi
04-16-2012, 05:17 PM
da exista dar poti inregistra doar daca suni tu daca te suna cineva NU ,NU poti deoare apple nu permite inregistrarea convorbirilor astfel pastrand confidentialitatea.

mikeru
04-16-2012, 11:13 PM
uită-te de cānd nu s-a mai postat aici :p

djciupi
04-17-2012, 11:41 PM
nu cont ... poate mai trece cineva pe aici si .... vede ..

raduontop
04-17-2012, 11:48 PM
buna, am un iphone 4s si ma intereseaza daca exista o aplicatie gen agenda, care sa o pot descarca pe tel, dar sa o pot dechide si pe computer (hp presario 2100, sist operare win xp), unde sa imi pot scrie azi ce am de facut maine, apoi sa sincronizez cu iphone si sa regasesc acolo tot ca am introdus.
va multumesc.

mikeru
04-18-2012, 08:33 AM
poți face asta folosind icloud și aplicațiile native ale iPhone-ului.

raduontop
04-18-2012, 10:45 AM
poți face asta folosind icloud și aplicațiile native ale iPhone-ului.

da, asta stiam in principiu, dar problema ii ca la laptop nu am wireless - este din 2004 - (deci nu am icloud) si oricum, de pe laptop, nu pot deschide aplicatia nativa calendar, unde as putea face asta.
deci nu pot introduce date in agenda pe computer, pentru a o vizualiza apoi pe iphone.
asta inseamna ca tot ce am de introdus ar trebui introdus direct pe tel.
de aceea am crezut ca este alta aplicatie, care sa o pot deschide pe computer, si apoi prin conexiune cablu, sa fac sync, si sa imi regasesc tot pe tel.

mmoro
05-29-2012, 07:28 PM
Nu.