PDA

View Full Version : Orange CareCenter Cluj

flotheboy
12-14-2012, 09:35 AM
Salut.
Vreau sa va povestesc experienta mea cu Service-ul Orange din Cluj de pe strada Unirii.
In ianuarie 2012 mi-am luat un 4s la abonament. De curand, in zona camerei telefonului, carcasa spate se simtea ca fiind dezlipita, dar numai atunci cand telefonul era mai incins.
Ieri m-am hotarat sa merg cu el la service, stiind faptul ca exista o mare probabilitate ca telefonul sa-mi fie schimbat ( asta pt. ca nu a trecut 1 an de la achizitionare ).
Domnul de acolo mi-a zis din start ca telefonul se schimba pe garantie, fara sa-l fi vazut, doar ca avea in stoc numai 2 iphone-uri ca al meu si acelea erau rezervate.
Mi-a cerut un nr. de tel. si a zis ca ma suna cand primeste altele.
Surprinzator m-a sunat dupa nici 2 ore sa merg cu terminalul, factura si garantia ca mi-l schimba.
Am ajuns acolo, i-am dat actele, telefonul si mi-a adus altul nou, cu folii pe el intr-o cutie alba si sigilata.
De mentionat este faptul ca nici nu mi s-a verificat vechiul telefon si mi-a cerut o taxa de urgenta de 20 lei.
Am ramas placut surprins de amabilitatea si rapiditatea celor de la service.
Acum am un tel nou care merge perfect.
Tot respectul pentru cei de acolo, dar in mare masura este meritul celor de la apple care stie sa-si castige clientii.
Pe mine m-a castigat.
Am scris acest post pt. ca probabil multi au o retinere in a merge cu iphone-ul la service, asa cum am avut si eu. Va doresc succes!

Protektor
12-14-2012, 09:48 AM
Bravo, e bine daca esti multumit, esti cetatean european si am sa mut acest subiect la cafenea. Nu avem cu ce sa te ajutam. :D.

flotheboy
12-14-2012, 10:16 AM
Corect, era doar un mesaj de informare. Mersi!