PDA

View Full Version : IPOD Nano 6th Generation inlocuire display

skyb0y
12-18-2012, 01:55 AM
Salutare,
Detin un Ipod Nano 6th generation. Din pacate aseara l-am uitat in hanorac si a fost spalat. L-am scos si l-am pus pe calorifer si l-am uscat cu feonul. Partea buna este ca s-a aprins. Partea proasta ca display-ul este negru si nu se mai aprinde.

Intrebarea mea este: care este un pret estimat pt o inlocuire de display? se merita sa il repar sau sa cumpar un altul la mana a 2 a ?
Daca o sa ma intrebati de garantie nu am pt ca a fost castigat ipodul .
Multumesc

danpuff
12-18-2012, 08:35 AM
sfatul meu este sa cauti un altul.. cel putin la service-uri autorizate te va costa enorm.. asta daca face cineva in romania.

skyb0y
12-18-2012, 12:30 PM
Salut
Am luat legatura cu serviceul celor de la IStyle si Noumax si mi-au zis ca politica apple este de inlocuire si nu reparatie.

Am vazut pe net kituri de inlocuire lcd. Ma gandeam sa achizitionez un kit

danpuff
12-18-2012, 12:44 PM
Pai este in garantie? Daca da trimitel la noumax, despre kiturile acela nu pot sa zic nimic dar sunt curios care sunt sansele de reusita

skyb0y
12-18-2012, 01:57 PM
Ipodul l-am castigat la un concurs si nu mi-au oferit o garantie. Deci nu am cum sa il fac pe garantie. Speram sa gasesc ajutor la serviceurile lor dar ei nu repara ci inlocuiesc sau vand produse apple.

bag3ra
01-23-2013, 11:45 AM
Nu cred ca ai nevoie sa schimbi displayul. Fiindca a fost spalat ai nevoie de o curatare.

Daca esti din Bucuresti te pot ajuta (imi dai pm cu nr tau de telefon si luam legatura)

skyb0y
01-23-2013, 11:18 PM
salut
din fericire am tinut ipodul 4 zile in orez si si-a revenit :). singura problema este in momentul in care il incarc volumul se duce singur la 0 :)

bag3ra
01-24-2013, 10:37 AM
Cum spuneam. trebuie curatat. este posibil ca pe viitor sa ai probleme mai mari de atat din cauza faptului ca a stat in apa..va continua sa se oxideze in interior chiar daca s-a uscat..
Succes !