PDA

View Full Version : Samsung s2 in limba romana

lilutosh
12-24-2012, 12:26 AM
sper ca am postat unde trebuie si ca cineva ma va putea ajuta.
I-am cumparat tatalui meu un Samsung S2 4g lte de la un prieten si din cate observ telefonul provine din korea.
Vreau sa-i instalez meniu-ul in romana pentru ca tatal meu sa se descurce mai usor cu el.
Ma poate ajuta cineva cu un tutorial mai simplu va rog?
Tin sa precizez ca nu am cine stie ce experienta cu platforma Android intrucat sunt un utilizator iphone de cativa ani buni.

Sper ca cineva sa ma poata ajuta,
Multumesc in avans !

Protektor
12-24-2012, 12:36 AM
Sorry, nici noi.

Man
12-24-2012, 12:41 AM
Daca nu are in setari optiunea de a selecta limba romana, nu poti.
Nu le avem noi aici cu plasticile, sorry!
;)

Sent from my iPad, with love from Russia!

tiberiuboboc
12-24-2012, 09:46 AM
Se poate rezolva problema, dar trebuie schimbat softul cu unul european (sau chiar facut pentru Romania) care are si limba romana.
Vezi ca sunt forumuri dedicate.

AppleStore
12-27-2012, 02:13 AM
Daca este model koreean trebuie mai intai root-at si apoi bagat un kernel de i9100 , adica model international . Fii sigur daca modelul este sau nu koreean in felul urmator : Menu -> Settings -> About phone ->Phone model sau ceva de genul acesta . Daca acolo scrie spre exemplu SHW-M250S inseamna ca este model Koreea si va trebui sa iei un kernel de pe XDA sau Phandroid si sa il root-ezi . Apoi vei putea sa ii schimbi modelul si sa il faci modelul i9100 care are limba romana . Sunt mai multe modele pentru Koreea , vezi care dintre ele este al tau . Vei gasi mai mult ajutor pe XDA-Forum . (Imi cer scuze pentru reclama la cele 2 forum-uri) Am avut si eu o plasticarie din aceea si abea-abea am scapat de ea !