PDA

View Full Version : Daca sterg o aplicatie cumparata ,primesc banii inapoi?

Crailzgfx
12-24-2012, 12:29 AM
Daca sterg o aplicatie care am cumparat-o (Grand Theft Auto 3 de exemplu) , imi primesc banii inapoi? Sau macar , cum se face sa primesc banii inapoi daca nu mai vreau aplicatia aceea?

mikeru
12-24-2012, 12:31 AM
banii se primesc doar daca faci o cerere nush unde. are Zaone un articol, intreaba.l ca el sigur stie

Crailzgfx
12-24-2012, 01:59 AM
Unde?

xvanity
12-25-2012, 06:37 AM
Banii nu ii primesti inapoi daca stergi aplicatia sau jocul respectiv. Singura modalitate este sa contactezi Apple support si sa incerci sa le explici ca ai facut o greseala sau ca nu ai vrut sa cumperi. In mod normal, politica Apple spune ca banii nu se returneaza, insa mai fac si ei exceptii, iar eu mi-am primit banii inapoi de cateva ori. Contactezi Apple prin butonul Report a Problem din iTunes, din lista aplicatiilor cumparate sau cred ca si din emailul de confirmare pe care l-ai primit. Trebuie sa ai grija, explicatia pe care o dai va face toata diferenta. Daca ai cumparat jocul acum o saptamana si acum, dupa ce te-ai jucat, vrei banii inapoi, nu stiu daca ii vei primi si nu stiu daca cei de la Apple pot verifica Game Center sa stie cat si daca te-ai jucat. Incercarea moarte n-are, si nu ai nimic de pierdut, cel mai rau lucru pe care poti sa il primesti este un NU politicos.

Crailzgfx
12-25-2012, 09:27 AM
Ok. Multumesc. Craciun fericit , people!

adwardrob
12-27-2012, 08:14 AM
Eu nu cred astfel incat sa obtii banii înapoi, în orice caz ... dacă unii cum ați reușit să obțineți banii înapoi, atunci vânzătorul trebuie să deducă cererea parte din banii tăi ...
:) :)