PDA

View Full Version : Problema appstore

Sharp
01-03-2013, 01:49 PM
Deci eu chiar nu inteleg cum functioneaza sistemu' celor de la apple, sa cumperi aplicati. Dupa ce am cumparat doua jocuri si am platit suma lor de vreo 3,4 ori acuma nu mai ma lasa sa iau alte aplicatii ca metoda de plata este declianta wtf?.
Si dau sa-mi bag iara datele acolo completez absolut tot si imi spune la fel ca metoda de plata a fost declinata. Desi dupa ce iei m-au luat bani o data...
Poza
http://i49.tinypic.com/2mi59l.png
http://i46.tinypic.com/2njx0kx.png

mikeru
01-03-2013, 01:55 PM
ti-ai scos toti banii de pe card inainte sa ti-i ia?

Sharp
01-03-2013, 01:57 PM
Da, am scos banii dupa ce am vazut ca mi-a luat de 3,4 ori suma jocului respectiv :) .Dar nu inteleg de ce zice ca "suma pe care o datorez" ce sa le datorez , ca mi-au luat bani o data, doamne..

mikeru
01-03-2013, 01:58 PM
daca nu-ti convine, nu mai cumpara.

si fii sigur, nu ramai fara bani.
ti-am spus, uita-te in Internet Banking ce tranzactii s-au facut, eu zic ca nu toti banii iti lipsesc din cauza Apple

Sharp
01-03-2013, 02:00 PM
stii care ii ideea, am avut 132 lei am scos DOAR 100 lei, si 32 de lei mi-au ramas, eu banii aia nu i-am scos nu nimic, ci mi iau luat cei de la apple, in momentu de fata imi scrie ca mai am in cont 32 de lei dar dinsponibil 1 leu si ceva.
Acuma ce ar fi de facut? sa-mi bag iara bani pe card? si sa-mi mai ia inca 2,30 lei? E prima si ultima oara cand cumperi de la ei.

tiberiuboboc
01-03-2013, 02:11 PM
Eu nu am avut peobleme cu AppleStore si am cumparat destule aplicatii. Trebuie sa existe o explicatie, e adevarat ca opreste vreo 9 lei in plus pe tranzactie dar in cateva zile ii ai inapoi pe card. De fapt ei iau doar cat costa aplicatia, restul doar ii blocheaza pentru verificari.

Sharp
01-03-2013, 02:14 PM
A, acuma mi-am adus aminte!.
Am cumparat 3 jocuri nu 2, si vad ca acolo pe al 3-lea nu-l pune. Ci doar pe cele doua, dar ar trebui sa fie platite, pentru ca am avut 32 de lei si mi iau luat aproape pe toti, si jocurile nu costau mai multe de 0.89.
Pot avea probleme daca nu platesc chestia asta? adica ma rog oricum o sa-mi intre bani pe card, dar zic sa ma trezesc fara bani pe card.
----
A dar, 3-la vad ca l-a luat ca platit desi nu mi-a dat banii inapoi, ca mi-a luat de vreo 2 ori suma jocului, hm ciudata rau treaba.

mikeru
01-03-2013, 02:15 PM
daca nu platesti, nu poti instala nimic prin AppStore.

Sharp
01-03-2013, 02:20 PM
In fine, oricum m-au lamurit, o sa le platesc si suma asta si ma *** pe ei cu tot appstore-ul. (desi presimt ca-mi ia vreo 3,4 euro nu 1.78 cat vor ei) Nu mi se pare deloc corect sa-ti ia inca o data suma jocului, nu mai am stresez.