Salut! Pentru a avea access la toate optiunile forumului trebuie sa te inregistrezi aici!
Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 21 to 25 of 25
    iDevice Master Array catalynoo's Avatar
    Terminal
    Ipad Air 16gb 4g
    Versiune de iOS
    ios 7.1
    Jailbroken cu
    fara jailbreak
    Reteaua de telefonie mobila
    TMobile uk
    Game Center ID
    catalin.stefan
    Feedback Score
    1 (100%)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0

0 Not allowed! Not allowed!
    E foarte simplu, m-am chinuit si eu ceva timp cand am facut restore de la 6.1 la 6.0.1 , nu mergea de nici o culoare. I-am facut custom cu Ifaith apoi l-am bagat in pwned dfu. Am deschis itunes si mai departe am dat shift restore. A mers fara nici o problema. Desigur ca la tine e vorba ca e si blocat si va trebui sa ii faci si hacktivare, deci ar trebui sa folosesti sn0wbreeze ca sa iti faca si hacktivarea.
    -------------edit----------
    mda, rectific ce am spus mai devreme, dupa ce s-a derulat primul proces, a intrat iar in dfu , si nu se mai deschide nici cu power+ home, o sa incerc sa ii dau restore + update din itunes, vroiam 6.0.1 inapoi , si na ca m-am ales cu 6.1.2, cine stie ce bug-uri mai are si asta, ce sa mai , sunt niste nesimtiti...ba iti da erori in itunes , stergi fisieru hosts, apoi ajungi la un format de pc, dai schimba cabluri, foloseste alt pc, mai urmeaza sa-i mai cant in timp ce isi face restore, e deja penibiiiil, la cat am dat pe telefon.
    Last edited by Man; 02-19-2013 at 11:35 PM.

iDevice Master Array catalynoo's Avatar
    Terminal
    Ipad Air 16gb 4g
    Versiune de iOS
    ios 7.1
    Jailbroken cu
    fara jailbreak
    TMobile uk
    Game Center ID
    catalin.stefan
    Feedback Score
    1 (100%)
    Thumbs Up/Down

revin cu un update la acest post, dupa diferite probleme pe 6.1.2 , aseara am incercat din nou downgrade , fara succes, eroare 1600, am cautat si pe net si imi spune ca trebuie sa il bag in pwned dfu, problema e ca am mai facut asta odata , si abia l-am facut, a trebuit sa ii dau restore de tot , atunci i-am dat, dar acum daca dau restore in caz de nu merge nici cu pwned dfu, o sa ma duca la 6.1.3 care cine stie ce problema mai are si asta... a mai facut cineva downgrade de la 6.1.* la 6.0.1 pe iphone 4? daca da , va rog impartasiti si cu mine, sa rezolv si eu ...

Proaspat posesor de iDevice Array
    Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down

Imi cer scuze ca postez aici, dar avand in vedere ca tot eu am deschis thread'ul asta, contine mai multe informatii despre device'ul meu. Dupa ce am rezolvat problema cu downgrade'ul de la 6.1 la 6.0.1(adica am ramas la 6.1 cu jailbreak) am incercat sa'i fac un restore pentru ca urmeaza sa il vand. La restore am folosit acelasi custom ipsw 6.1, facut cu snowbreeze, care m'a salvat atunci cand eram blocat la activarea iphone'ului. Nu am reusit sa'i fac restore pentru ca am tot primit erori de genul : error 3194(am cautat si am aflat ce e;am rezolvat'o cu tinyumbrella), error 1600(am facut ceva ce am citit pe net, nu stiu cum sa explic dar am reusit sa o indepartez pana acum), error 21,error 1601,error160(la fel si la acestea, nu stiu cum dar am scapat de ele pana acum) si in final error 11, de care nu pot sa scap de niciun fel. Multumesc !

V.I.P. Array mikeru's Avatar
    Terminal
    iPhone8+ / iPhone6s
    Versiune de iOS
    iOS 11.4.1
    Jailbroken cu
    -
    Orange
    Game Center ID
    n-are
    Feedback Score
    8 (100%)
    Thumbs Up/Down
    Received: 113/10
    Given: 149/0

nu mai ai cum să faci restore la 6.1, decāt dacă ai salvate SHSH-urile cu tinyumbrella. cele din cydia sunt inutile.

iar custom-ul tău de 6.1 l-ai creat atunci cānd 6.1 era versiunea curentă, deci n-ai avut nevoie de semnăturile astea (SHSH-urile). deci ipsw ăla iar e cam inutil. singura șansă de-a-l folosi e să ai ceea ce-ți ziceam īn primul paragraf.
    /m.r.
    ți-a fost de folos răspunsul meu? apasă steluța din stānga și spune-mi asta

Proaspat posesor de iDevice Array
    Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down

Am reusit sa'l aduc inapoi la 6.1, am gasit shsh salvate in pc. Multumesc !

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)