Salut! Pentru a avea access la toate optiunile forumului trebuie sa te inregistrezi aici!
Results 1 to 2 of 2
    iDevice Master Array catalynoo's Avatar
    Terminal
    Ipad Air 16gb 4g
    Versiune de iOS
    ios 7.1
    Jailbroken cu
    fara jailbreak
    Reteaua de telefonie mobila
    TMobile uk
    Game Center ID
    catalin.stefan
    Feedback Score
    1 (100%)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0

0 Not allowed! Not allowed!

iphone4 probleme iphone 4 cu reteaua 3g

Am citit un post lui zaone referitor la conectarea terminalelor la retelele 3g cum ca ar fi o problema, si nu prea am inteles mare lucru... am observat ca de la 6.0.1 in sus, viteza de date prin 3g a scazut dramatic, insa acum , la 6.1.2, ma conectez foarte greu sau deloc la 3g ... si la edge imi face figuri... cateodata cand dau sa sun pe cineva, face toggle automat de pe 3g pe edge si nici apelul nu merge, trebuie sa astept pana se hotaraste telefonul pe ce tip de retea sa functioneze.. am shsh salvat la 6.0.1 insa nu ii pot da restore la custom facut cu ifaith, ceea ce banuiesc ca are legatura cu apple, din moment ce am schimbat si fisierul hosts, am incercat pe mai multe pc.uri am urmat n tutoriale ... intrebarea mea este, cum as putea sa rezolv aceasta problema cu 3g-ul.. restore nu prea as vrea sa dau pentru ca am tot dat, si am pierdut si ceva din aplicatiile pe care le-am downloadat gratis cand au fost la oferta , si cand sa dau restore mi-a dat "problem. some of the purchases can not be restored" si am pierdut destule aplicatii cum ar fi ski safari si altele... alta solutie ar mai fi? daca ii fac jailbreak exista vreun tweak prin cydia ?
    a mai intalnit cineva aceasta problema cu conectarea la 3g la cosmote sau la alt carrier?
    Last edited by catalynoo; 03-11-2013 at 09:13 PM.

iDevice senior Array
    Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down
    Received: 12/4
    Given: 0/2

0 Not allowed! Not allowed!
    Din ceea ce spui tu poate fii semnal slab pe banda 3g si telefonul sare automat de acolo, sau ai desfacut vreodata telefonul si ai miscat mufa de la antena si nu mai face bine contact,

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Nu am nici un talent anume. Sunt doar extraordinar de curios.

Albert Einstein

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)