Salut! Pentru a avea access la toate optiunile forumului trebuie sa te inregistrezi aici!
Results 1 to 2 of 2
    Proaspat posesor de iDevice Array
    Feedback Score
    1 (100%)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0

0 Not allowed! Not allowed!

problema gevey sim

sal am un iphone 4 (ios 5.1.1 , 04.10.01) cu gevey sim....problema mea este urmatoare : nu imi recunoaste cartela de cosmote(este vorba de un sim activat acum 10zile de la cosmote) cu gevey sim si nu pot urma pasii pt a-l debloca cu gevey, un alt sim cosmote care il am de 4 ani merge perfect si intra in semnal imediat....concluzia la care am ajuns dupa mai multe intrebari puse pe forumuri este ca vechiul sim este criptat pe 128biti si este recunoscut de gevey pe cand cel nou este criptat pe 256biti si nu este recunoscut de gevey,,,tot pe un forum mi s-a spus ca nu exista la ora actuala gevey sim pt sim-urile pe 256biti.....intreabarea mea este ce pot face pt a-mi folosi acest sim nou pe iphone,ce metode exista pt a-l debloca si care sunt costurile (aproximative) pt deblocare...multumesc

V.I.P. Array tiberiuboboc's Avatar
    Terminal
    iPhone 6S Plus 64Gb Silver; iPhone 6S Plus 16Gb Gold; iPhone 6S 16GB Gold; MacBook Pro Retina 2015
    Versiune de iOS
    iOS 10.2 beta 2
    Jailbroken cu
    Nu inca ...
    Reteaua de telefonie mobila
    DigiMobil
    Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down
    Received: 160/30
    Given: 58/1

0 Not allowed! Not allowed!
    Iti mut topicul in aria Decodari, pentru a fi mai vizibil colegilor care se ocupa cu asa ceva. In afara de decodare oficiala nu ai alta sansa ....
    Cititi regulamentul forumului! Nu uitati nici de manualul de utilizare al idevice-ului.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)