Salut! Pentru a avea access la toate optiunile forumului trebuie sa te inregistrezi aici!
Results 1 to 5 of 5
    Member Array
    Terminal
    iPhone 6
    Versiune de iOS
    iOS 9.2.1
    Reteaua de telefonie mobila
    Orange
    Feedback Score
    1 (100%)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1/0
    Given: 0/0

0 Not allowed! Not allowed!

Question Baterie iPhone 3GS

Salut,

am 2 iPhone 3GS ambele cu cate o problema la baterie. Unu imi afiseaza eroarea "charging is not supported with this accessory" indiferent daca schimb cablul de incarcare sau incarcatorul.
    Celalalt se inchide subit desi imi arata ca mai are 40%.

De unde as putea achizitiona 2 baterii care sa si mearga pentru ca am vazut ca sunt cazuri in care nu sunt compatibile si cine ma poate ajuta sa le schimb (am vazut ca nu este o procedura complicata dar as lasa pe cineva autorizat s-o faca).
    Puteti sa ma indrumati sprea o persoana sau spre un service unde pot cumpara si schimba bateriile in Bucuresti? Eventual si niste preturi daca stiti...

Mersi.

Proaspat posesor de iDevice Array
    Terminal
    iPhone 3Gs 16 GB /Ipod Shuffle
    Versiune de iOS
    iOS 6.1.3
    Orange
    Game Center ID
    willeminna
    Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 2/0

Sa stii ca am exact aceeasi problema, doar ca al meu le face pe amandoua. Ai incercat cu un cablu original de la Apple? Eu de cand mi-am schimbat cablul cu unul fake am inceput sa am aceasta problema. Din cate am vazut trebuie sa te uiti la seria de pe acumulatorul tau din iphone si sa vezi daca cel pe care vrei sa il cumperi are aceeasi serie sau daca e compatibil (scrie la furnizor cu ce serie e compatibi).Cat despre asamblarea bateriei..sunt multe tutoriale pe youtube care te pot ajuta, nu mi s-a parut foarte greu. As fi vrut si eu un raspuns la aceasta problema, intrucat nu stiu daca e ok sa pui o baterie cu 40 de lei cu cat se vinde peste tot , in conditiile in care daca vrei sa o schimbi la Apple costa cam 100 de euro.

Member Array
    Terminal
    iPhone 6
    Versiune de iOS
    iOS 9.2.1
    Orange
    Feedback Score
    1 (100%)
    Thumbs Up/Down

1 Not allowed! Not allowed!
    Am schimbat bateria la cel care se inchidea subit...intradevar 40 de lei am dat pe ea si acum merge oarecum mai bine dar tot mai are momente cand se inchide la 25-30%...deci nu stiu ce sa-ti spun daca se merita sau nu s-o cumperi. Daca vrei iti las nr de tel al tipului de unde le-am cumparat dar am vazut ca nu esti din bucuresti...

Proaspat posesor de iDevice Array
    Terminal
    iPhone 3Gs 16 GB /Ipod Shuffle
    Versiune de iOS
    iOS 6.1.3
    Orange
    Game Center ID
    willeminna
    Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 2/0

iphone4

Quote Originally Posted by crs86 View Post
    Am schimbat bateria la cel care se inchidea subit...intradevar 40 de lei am dat pe ea si acum merge oarecum mai bine dar tot mai are momente cand se inchide la 25-30%...deci nu stiu ce sa-ti spun daca se merita sau nu s-o cumperi. Daca vrei iti las nr de tel al tipului de unde le-am cumparat dar am vazut ca nu esti din bucuresti...
    Multumesc pentru raspuns!
    Baterii am gasit peste tot, nu e problema Ma interesa sa vad daca se schimba ceva dupa schimbarea ei. E mai lunga "viata" bateriei?

Member Array
    Terminal
    iPhone 6
    Versiune de iOS
    iOS 9.2.1
    Orange
    Feedback Score
    1 (100%)
    Thumbs Up/Down

Tinand cont ca e noua da...tine mai mult sau cel putin impresia asta o am eu. Il folosesc destul de mult pe net si il incarc oriunde am ocazia ). Daca te hotarasti sa faci aceasta schimbare cauta pe cineva care le si monteaza. Seria dupa acumulatorul original nu iti ofera siguranta 100% ca o sa fie compatibila...la mine a incercat tipul de la care am cumparat-o cu 3 baterii pana a nimerit-o...desi aveau acelasi cod toate cu una nu se deschidea deloc, cu una isi dadea restart, cu dadea eroare ca e incins telefonul...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread