Salut ! Astazi o sa iti arat cum poti dezactiva/activa functia "3G" pe iPhone 4s cu GeveySIM.
Acesta Metoda a fost inventata de Mine ! nu am gasit pe nici un site sau cv de genul sa copiez sau mai stiu eu ce ! este creat de mine ! si testat pe propriul device ! Tutorialul functioneaza 100% !
Eu am in prezent pe telefon iOS 7 Beta 6 dar aceasta metoda merge si pe iOS 6.
EDIT.Dupa ce introduceti cartela fara GeveySIM in telefon este posibil sa va ceara o activare... scoateti cartela si incercati din nou ! ( sa nu faceti acea activare)
.................................................. .................................................. .........................
1.intrati in "Settings" > "Cellular" > "Cellular Data" si "Data Roaming (OFF). SI RAMANETI AICI !!! SA NU IESITI !
2.scoateti cartela cu gevey sim din telefon.
3.introduceti cartela pe care o folositi dar FARA GEVEY SIM.
4.cand telefoul v-a incepe cautarea retelei activati "Cellular Data" si "Data Roaming" (ON).
5.si sub "Data Roaming" v-a va aparea Butonul "3G" il dati pe OFF apoi dati OFF si la "Data Roaming" iar apoi dati OFF si la "Cellular Data" SI RAMANETI AICI SA NU IESITI !
6.scoateti cartela din telefon.
7.introduceti cartela cu gevey sim in telefon.
8.dupa ce telefonul isi gaseste reteaua si semnalul activati "Cellular Data" si "Data Roaming"
9.Acum veti avea activat doar "E" Edge
10. Trebuie sa faceti setarile pentru internet din nou ! intrati la "Cellular Data Network" si daca sunteti pe Orange Romania scrieti urmatoarele:
CELLULAR DATA
APN internet
Username internet
Password ***** (orange)

MMS
APN mms
Username N/A
Password N/A
MMSC Proxy 62.217.247.252:8799
MMS Max Message Size 614400
MMS UA Prof URL N/A

Acesta a fost tutorialul sper ca am explicat bine ca sa inteleaga toata lumea ! eu am incercat doar pe iPhone 4s dar probabil si mai mult ca sigur merge si pe iPhone 5 si etc.
Astept Parerile voastre !