Salut,

Am cumparat un iPhone 5 nou, neverlocked, garantie 1 an verificata pe site dupa imei, totul ok pana aici. Problema este urmatoarea: de vreo 6-7 ori aproximativ mi s-a intamplat ca atunci cand vreau sa umblu pe tel, sa il deblochez, nu reactioneaza, practic e mort. Orice buton as fi folosit (home sau unlock) nu reactioneaza deloc, chiar si cel pt silence nu trecea pe silence si nu vibra cum se intampla de obicei. Mi s-a intamplat de vreo 6-7 ori cred in decurs de o luna, dar si-a revenit imediat dupa cateva zeci de secunde. Gen am apasat repetat pe toate butoanele acum, e mort nu face nimic, iar peste 20 secunde isi revine si merge brici. Asta e singura problema, nu e chiar asa de grava si deranjanta, insesizabila practic, dar la un telefon atat de scump nu ar trebui sa se intample asta. Am ultima versiune de iOS, 6.1.4 si in rest merge perfect.

A mai patit cineva asta? de la ce se trage si care ar fi solutia? sa il duc la garantie?

PS: Nu am gasit un titlu mai sugestiv pt topic, daca un moderator e mai inspirat rog sa il schimbe.

Mersi!