Salut! Pentru a avea access la toate optiunile forumului trebuie sa te inregistrezi aici!
Results 1 to 3 of 3
    Proaspat posesor de iDevice Array
    Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0

0 Not allowed! Not allowed!

iphone4 Downgrade iphone 4 cu invalid apticket

Salutare iDevice. Detin un iphone 4 si am facut greseala sa ii fac update catre ios7. Merge prost, evident. Am citit cum se face downgrade ( varianta cu ifaith, ireb si itunes 10). Am procedat corespunzator doar ca la ifaith imi spune ca apticketul meu este invalid. am descarcat totusi o versiune mai veche de ifaith, am reusit sa fac custom ipsw cu blobsurile si apticketul invalid. cand intru in itunes si dau restore, apare logoul de la ifaith, se incarca pana pe la 75% firmware-ul dupa care itunes da o eroare cu don't send. apoi sunt obligat sa il inchid si telefonul se opreste instant, ceea ce inseamna ca sunt obligat sa iau itunes 11.1 sa ii dau restore si sa raman la ios7. Are cineva idee daca se poate face in vreun fel downgrade cu apticket invalid ?

Multumesc anticipat.

Proaspat posesor de iDevice Array
    Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0

Dupa 3 zile pierdute, am reusit sa downgradez iphone 4 cu shsh salvate de catre cydia (cele cu apticket invalid). procedeul se face cu sn0wbreeze si cu o versiune mai veche de ifaith (pentru a face custom ipsw cu apticket invalid) urmata de restore cu itunes 10.7. apoi telefonul nu va mai boota si veti fi tentati sa instalati itunes 11.1 pentru a pune din nou ios 7. insa descarcati redsn0w si dati recovery fix. daca nu va merge nici asa, descarcati versiunea ''originala" de ipsw, intrati in redsn0w, il selectati si ii dati JUST BOOT. mie mi-a reusit si a bootat, dupa care totul a mers de la sine. acum am ios 6.1.2 in loc de porcaria aia de ios 7 care merge groaznic. sper sa va ajute.

Moderator Array apple.center's Avatar
    Terminal
    iPhone 6 Plus
    Versiune de iOS
    iOS 10.2
    Reteaua de telefonie mobila
    DigiMobil
    Feedback Score
    2 (100%)
    Thumbs Up/Down
    Received: 133/7
    Given: 47/7

Bun, inchis si mutat in arhiva.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)