Salut! Pentru a avea access la toate optiunile forumului trebuie sa te inregistrezi aici!
Page 12 of 12 FirstFirst ... 2101112
Results 221 to 235 of 235
    Moderator Array Man's Avatar
    Terminal
    ipad pro 9.7 10,1
    Versiune de iOS
    IOS 6.1.2
    Jailbroken cu
    Evasi0n
    Reteaua de telefonie mobila
    Cosmote, МегаФон, Orange, Moldcell
    Game Center ID
    Joaca s-a terminat!
    Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down
    Received: 44/2
    Given: 46/7

0 Not allowed! Not allowed!
    Daca ai da si un nume(nickname)..............

Proaspat posesor de iDevice Array
    Feedback Score
    1 (100%)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0

Imi cer scuze. Ma refeream la initiatorul acestui thread - milenium.

Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down

i4 orange spania ?

Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down

Quote Originally Posted by CyberRaul View Post
    NU recomand sub nici o forma acest user!!! Cel putin nu incercati T-Mobile Germania la acest user.
    Eu am incercat si pot spune ca am fost dezamagit 100%. Nu stiu pe alte retele cat de ok este si nu vreau sa ma pronunt dar in cazul T-Mobile Germania eu unul am testat si am fost inselat din punctul meu de vedere.
    Aventura a inceput in 29 Decembrie 2011 cand dupa cateva telefoane pe care le-am dat mi s-a comunicat ca "se face" in procent 100% (cu exceptia cazului cand este declarat furat telefonul - ceea ce am garantat ca eu ca nu e).
    Totodata mi s-a comunicat un interval de 7-10 zile lucratoare. Pretul comunicat a fost de 80 Eur (chiar mi s-a parut suspect de mic pentru o retea care nu o face nimeni altcineva) si nu l-am negociat nici o secunda.
    Mi s-a spus ca pot suna pe 5-6 Ianuarie sa verific statusul cererii. Din acest moment nu mi s-a mai raspuns la telefon decat de 2 ori (desi am sunat uneori intre 5-20 apeluri pe zi). Sporadic mi s-a raspuns cu cate un SMS de genul "Arde ceva?".
    Actiunea a continuat pana in data de 20 Ianuarie in care am cerut rambursarea banilor pe motiv ca serviciul nu a fost prestat (evident tot prin SMS pentru ca telefonic nu raspunde decat inainte sa vada banii in cont).
    Mi s-a garantat ca pana miercuri (25 Ianuarie) am banii in cont. Astazi dupa cateva telefoane (la care nu mi s-a raspuns) am reusit tot prin SMS sa mi se comunice ca banii au fost trasferati "acum 5 minute". Totodata mi-a comunicat (stupoareeee) ca nu s-a prestat serviciul deoarece telefonul are "clauza contractuala".
    Era evident din punctul meu de vedere ca scopul acestor thread-uri este tocmai acela de a ajuta utilizatorii sa-si deblocheze telefonul in cadrul perioadei contractuale (pentru ca dupa expirarea perioadei contractuale T-Mobile Germania au chiar pe site un form prin care poti plati sa-ti deblochezi telefonul).
    Trec peste faptul ca au fost trimisi doar 280 RON (cam mare "comisionul" de 70 RON zic eu desi initial mi s-a comunicat ca in cazul in care "nu se face" mi se vor rambursa toti banii mai putin 5-10 eur "comision").
    Nu vreau sa fiu rau voitor prin expunerea de mai sus ci doar vreau sa trag un semnal de alarma asupra acestui user in speranta ca nu vor mai fi si alti pacaliti (cu toate ca citind toate posturile acestui thread am vazut ca au fost destui care au fost multumiti). Fiecare sa traga singur concluziile pe care le doreste.
    O seara buna va doresc si cat mai putine experiente neplacute de genul celei de mai sus.

Subscriu! Fix aceleasi povesti mi le-a indrugat si mie de 3 luni de zile iar de o luna tot face transferul banilor. Nu raspunde la mail si telefon, decat daca e de pe un alt numar. Numele lui este Presura Bogdan Silviu si daca pana acum a fost corect fata de clientii sai, de ceva vreme s-a specializat in dat tepe!

VIP Array Protektor's Avatar
    Terminal
    iPad2 wifi
    Versiune de iOS
    6.1
    Jailbroken cu
    fara JB
    Orange
    Feedback Score
    1 (100%)
    Thumbs Up/Down
    Received: 21/2
    Given: 36/4

Cum ai luat legatura cu el, ca vad ca aici e prima postare. Da ceva detalii?
    "Nu fura !...Guvernul nu agreaza concurenta...!"

Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down

Quote Originally Posted by Protektor View Post

De pe un alt site, din multele unde isi face reclama. Aici l-am regasit dupa un research si am intalnit mai multi oameni cu aceleasi nemultumiri. Greseala mea, recunosc, ca am avut incredere. Alta data va fi invatatura de minte.

Terminal
    iPad2 wifi
    Versiune de iOS
    6.1
    Jailbroken cu
    fara JB
    Orange
    Feedback Score
    1 (100%)
    Thumbs Up/Down

Mulțumim pentru informație si nu pun la îndoială cele spuse de tine.

Sent from my iPad using Tapatalk

Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down

Mulțumim pentru informație si nu pun la îndoială cele spuse de tine.

Sent from my iPad using Tapatalk
    mda ce sa spun "domnul" Presura face niste decodari numai de dansul stiute , ce pot spune am fost in aceeasi situatie si a inteles decat cand i-am explicat ca a primit niste bani in cont si pe langa Abuzul de incredere " de care a dat dovada o sa beneficieze de ceea ce se numeste FURT daca nu ii da in 30 zile ,nu a binevoit sa imi returneze banii ( normal ca nu toti ce naiba ) nu raspunde la telefon iar din cand in cand " nu e in tara " . In momentul in care am semnalat unui site de vanzari/licitatii online pe care domnul are user (mingety) tot contul meu a fost suspendat pentru ca dansul nu a fost de vina ca serviciul nu a fost efectuat ... a fost greseala mea recunosc , am alimentat un cont de BTRL fara sa cer o factura sau o factura proforma care sa imi specifice serviciul si toate astea pentru ca dansul era singurul care debloca orange spania si avea un pret care mi-l puteam permite . Deasemenea din cate am observat dupa aceea pentru ca prostia se plateste si totusi nu e asa de rea pentru ca incepi sa te documentezi , dansul deblocheaza multe retele pe care altii nu le pot debloca . Imi cer scuze am uitat sa mentionez ca pe acel site dansul chiar avea niste calificative pozitive date de mai multi useri pentru serviciile care le-a prestat .... pacat ca erau date incrucisat de dansul de pe mai multe conturi ... eh asta este omul din greseli invata sper numai sa invete si altii din greselile mele si se pare ca multor altora

nu vreau sa acuz pe nimeni sunt oameni seriosi care fac deblocari de telefoane si care nu au un castig extraordinar din asta si mi-se pare normal ca banii sa fie dati inainte de deblocare pentru a avea si dansii o garantie ... numai ca nu mi-se pare normal ca in cazul in care nu este efectuata acea deblocare sa nu primesti aceeasi bani inapoi , pentru ca nu este vina mea ca si client ca serviciu nu a fost efectuat din nustiu ce motive care nu tineau de mine

se sperie pești! Array Bobby_bagaretzu's Avatar
    Terminal
    5C
    Versiune de iOS
    Ios 7.02
    Orange
    Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down

Am patit si eu acelas lucru anul trecut ...tot cu Presura Bogdan ... am asteptat 2 luni pt Orange France ...amanat de la o zi la alta ca se rezolva ... apoi ca sa blocat serveru ... apoi sa mai astept ... apoi pt retur iar asteptare ... si ce sa vad la retur comision 60 de lei ...cu toate ca nu avea pt ce ...Da e o afacere Buna ... zici ca decodezi .. dupa o luna dai bani inapoi si ai si comision pt nimik ...cu toate ca la inceput a zis de comision doar dak e in blacklist ... da nu am mai zis nimik ca eu sincer nu ma mai asteptam sa primesc bani inapoi ... am avut incredere doar datorita forumului ... traim in Romania si nu ma mai mira nimik ...bafta
    de ce sa te faci mic.... când poți sa te dai mare !!!

Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down

Quote Originally Posted by Bobby_bagaretzu View Post
    Am patit si eu acelas lucru anul trecut ...tot cu Presura Bogdan ... am asteptat 2 luni pt Orange France ...amanat de la o zi la alta ca se rezolva ... apoi ca sa blocat serveru ... apoi sa mai astept ... apoi pt retur iar asteptare ... si ce sa vad la retur comision 60 de lei ...cu toate ca nu avea pt ce ...Da e o afacere Buna ... zici ca decodezi .. dupa o luna dai bani inapoi si ai si comision pt nimik ...cu toate ca la inceput a zis de comision doar dak e in blacklist ... da nu am mai zis nimik ca eu sincer nu ma mai asteptam sa primesc bani inapoi ... am avut incredere doar datorita forumului ... traim in Romania si nu ma mai mira nimik ...bafta
    Vad ca are aceleasi scuze pentru toata lumea. Ma bucur ca au spus si altii problemele pe care le-au avut cu acest domn! Sunt destul de inversunat in privinta acestuia, mai ales ca problema mea e proaspata. Sper doar ca, credibilitatea acestuia sa scada considerabil. Sa nu mai existe persoane pacalite. Intre timp poate reusesc cumva sa recuperez banii!

V.I.P. Array mikeru's Avatar
    Terminal
    iPhone8+ / iPhone6s
    Versiune de iOS
    iOS 11.4.1
    Jailbroken cu
    -
    Orange
    Game Center ID
    n-are
    Feedback Score
    8 (100%)
    Thumbs Up/Down
    Received: 113/10
    Given: 149/0

nu mai cita ultima postare.

/m.r.
    Sent from my iPhone
    /m.r.
    ți-a fost de folos răspunsul meu? apasă steluța din stânga și spune-mi asta

Member Array
    Terminal
    4, 4s
    Versiune de iOS
    3.1.3, 4.1 & 3.2
    Jailbroken cu
    ifaith, redsn0w, absinthe
    orange
    Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down

Salut! Am i-4 pe orange spania, se poate? Ce pret? Merci!

Member Array
    Terminal
    4, 4s
    Versiune de iOS
    3.1.3, 4.1 & 3.2
    Jailbroken cu
    ifaith, redsn0w, absinthe
    orange
    Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down

Scuze, orange franta

Feedback Score
    1 (100%)
    Thumbs Up/Down

@nickeus: daca ai bani de donat mai dine ii dai la un orfelinat ceva... Tu chiar nu citesti posturile anterioare? Toata lumea comenteaza tepele pe care si le-au luat de la acest "domn" si tu incerci sa crezi ca la tine va fi altfel???
    Propun moderatorilor acestui forum ca pe baza comentariilor de mai sus, sa inchida acest thread (nu de alta dar se pare ca sunt suficiente tepe) si nu cred ca e cazul sa mai vedem si alti pagubiti.

Terminal
    iPad2 wifi
    Versiune de iOS
    6.1
    Jailbroken cu
    fara JB
    Orange
    Feedback Score
    1 (100%)
    Thumbs Up/Down

Ok, pana la un raspuns al lui milenium am sa inchid acest thread. Nu il banez, deoarece poate o sa vrea sa intre si sa dea explicatii.
    Acest user e acuzat de teapa celor care au vrut sa faca decodari la el.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread