Salut! Pentru a avea access la toate optiunile forumului trebuie sa te inregistrezi aici!
Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 21 to 23 of 23

Thread: iCloud AntiLock

iDevice Master Array
    Terminal
    iPhone 6 , Macbook Pro 13 Retina
    Versiune de iOS
    iOS 9
    Reteaua de telefonie mobila
    Digi
    Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0

0 Not allowed! Not allowed!
    Interesante idei ) dar totusi , ca sa scapi de iCloud trebuie sa ii stii parola si email-ul )
    PS. Doar daca s-ar putea downgrade sub iOS 5 , pentru ca nu au icloud versiunile vechi

iDevice Master Array Kilobaid's Avatar
    Terminal
    iPhone 7 Plus, iPhone 6
    Versiune de iOS
    iOS 11 Developer 1, iOS 11 Developer 1
    Jailbroken cu
    None
    Digi.Mobil
    Game Center ID
    -.MDZZ.-
    Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down
    Received: 67/1
    Given: 52/6

Mai bine cu icloud, nu e o scuza ,, device pierdut ,, cum a spus si @mikeru si @SunSetRo, sa nu se scoata icloud , ti-ar parea bine sa iti pierzi telefonul si sa il gaseasca altcineva si sa beneficieze de el? Asa daca are icloud stie ca il poate vinde doar pe piese, si poate il duce la politie si ti-l returneaza, daca nu are icloud poate nu va mai fi asa de cuminte, vazand ca merge il va pastra , in plus daca intri pe google si scri icloud si te loghezi , o sa ai acolo find my iphone (daca este activat find my iphone) si il dai in lost mode , o sa puna sa introduci nr de telefon al tau/sau unul care il folosesti si te poate suna , si acolo va aparea iPhone pierdut , contactati nr de telefon : 07xxxxxxxx , Deci mai bine cu iCloud parerea mea
    "Spune adevărul şi atunci nu va trebui să ţii minte nimic."
    Mark Twain

Proaspat posesor de iDevice Array Selebii's Avatar
    Terminal
    iPhone 5/iPhone 4s
    Frog
    Game Center ID
    Selebii
    Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0

Pierderea telefonului tine de responsabilitatea pe care o ai fata de bunul posedat, 1 la mana. 2 - nu sunt neaaparat furate/pierdute, de exemplu eu am cumparat un iPhone 5 32GB SH cutie, toate cele, eu fiind al doilea proprietar. A functionat vreme de 4 zile, pana am incercat un update la el, cand la activare mi-a cerut datele de logare a fostului proprietar. Acum ia-l de unde nu-i, defapt ia-o de unde nu-i, era fata, spre mirarea mea. N-aveam niciun numar de telefon al ei, vorbisem pe FB cu o zi inainte , locul si ora unde sa ne intalnim si-am batut palma. Revenind, am contactat operatorii Apple, mi-au zis ca nu au nicio sansa sa ma ajute. Dupa alte cateva zile, imi da gagica mesaj , cica " Daca vrei user + pass al telefonului, imi platesti 300 RON, in 24 ore" . Doar nu eram tampit sa fac asemenea prostie. Iar acum stau si ma uit la el , ca vitelul la poarta noua. Precizez ca telefonul nu este in LOST MODE! Apoi, m-am mai gandit la o posibila solutie, si am vazut ca au incercat si altii si le-a mers, s-au dus in amanet cu ele, au facut contract cu ei , le-au scos in acelasi timp, ii contactezi pe cei de la Apple, si le ceri sa vorbesti cu cei care se ocupa de administrarea conturilor, gradul 2. Le explici ca politica de confidentialitate a amanetului , nu perminte dezvaluirea identitatii fostului proprietar si sub nicio forma n-ai cum sa-l gasesti, le dai nu stiu ce date de pe acel contract si s-ar putea ca 80% sa-ti deblocheze telefonul , NUMAI DACA NU ESTE IN LOST MODE , ca in cazul meu.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)