Salut! Pentru a avea access la toate optiunile forumului trebuie sa te inregistrezi aici!
Results 1 to 3 of 3
    Proaspat posesor de iDevice Array
    Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0

0 Not allowed! Not allowed!

Sfat achizitie iphone

Salutare, as dori sa achizionez un iphone 4 second hand, am vazut ca mai nou e o " problema" cu icloudu, ce sfaturi imi puteti oferi? Daca la achizitie il pun sa bage parola de contu icloud, si bag contul meu, va mai fi vreo problema, la un eventual restore or whatever.Daca imi puteti oferii mai multe detalii cum sa fac , Va multumesc frumos.

Member Array
    Terminal
    iPhone 5 & 4S
    Versiune de iOS
    iOS 7.1
    Reteaua de telefonie mobila
    orange
    Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down
    Given: 4/0

E foarte mare problema cu iPhone-urile SH.Iti e si frica sa cumperi vreunul ca sunt sanse de 70% sa iei teapa.Nu merge nici sa-ti pui contul tau fata de el deoarece se poate folosi de vulnerabilitatea iOS-ului si sa scoata vechiul cont fara sa stii tu si sa-l bagi pe al tau, dar la un eventual Restore o sa il ceara pe celalalt.Singura metoda prin care te poti asigura ca e OK cu iCloud-ul e sa dea un restore telefonului fata de tine si sa-l activeze dupa.

Proaspat posesor de iDevice Array
    Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down
    Given: 0/0

Pai si daca ii da restore? Ii va cere parola de la contul lui, la un alt restore nu va cere tot aceeasi parola? Cum as putea sa introduc contul meu si sa nu mai am probleme deloc?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread