Salut! Pentru a avea access la toate optiunile forumului trebuie sa te inregistrezi aici!
Results 1 to 4 of 4
    Proaspat posesor de iDevice Array
    Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0

0 Not allowed! Not allowed!

sunet casti nesatisfacator

Salutare la toata lumea,astazi am primit si eu castile Sony MDR-XB600N http://www....ro/casti-audio-cu-band.../pd/ELZSKBBBM/ incantat de noua achizitie prima data le-am conectat la ipad 4,nimic de zis,castile se aud super ok,doar ca nu se aud tare...Zic hai sa le incerc si la vechiul iPhone 4,il caut prin sertar,aici problema sta mai bine,sunetul e cu 25% mai mare fata de ipad 4...
    Le conectez la laptop un asus republic of gamers g46vw la fel,putin mai tare ca pe ipad 4,dar mai incet ca pe iPhone 4.
    Mai am acasa inca o tablet un LG G PAD 8.3 aceasi putere ca si pe ipad 4,sunet bun,bass puternic,dar incet..
    Astazi cand eram prin fata la Germanos vad niste casti frumos ambulate tot din astea tip dj,niste chinezarii ordinare,marca oxo,nu am auzit in viata mea,la 19 lei,zic pe bune?Da si mie o cutie,le desfac,le pun la iPhone 4,bai nene bubuie nu gluma,extraordinar de bine se aud,bass mai puternic ca XB-urile mele de aproape 100$....
    Zic asta nu e bine,iau castile sony si la bag la sistemul 5.1 in dvd-ul amplificator,pfoai de capul meu,era sa raman surd,nici acum nu mi-am revenit....
    Sa inteleg ca problema este e la aceste deviceuri(iPhone,ipad,laptop),nu le poate duce,nu le amplifica destul de tare,sau cum?
    Iphone 4 din tot ce am testat are cel mai puternic volum prin aceste casti,am testat si cu un Samsung galaxy s3 de la un coleg,la fel de incet se aude...Orice parere este binevenita,multumesc.
    Last edited by tiberiuboboc; 02-13-2014 at 09:26 PM.

V.I.P. Array tiberiuboboc's Avatar
    Terminal
    iPhone 6S Plus 64Gb Silver; iPhone 6S Plus 16Gb Gold; iPhone 6S 16GB Gold; MacBook Pro Retina 2015
    Versiune de iOS
    iOS 10.2 beta 2
    Jailbroken cu
    Nu inca ...
    Reteaua de telefonie mobila
    DigiMobil
    Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down
    Received: 160/30
    Given: 58/1

Pentru produsele Apple iti trebuie casti compatibile Apple ...
    Cititi regulamentul forumului! Nu uitati nici de manualul de utilizare al idevice-ului.

Proaspat posesor de iDevice Array
    Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0

Asta este exact raspuns din ala de la customer support.banuiesc ca pentru samsungul galaxy s3 imi trebuie casti Samsung,pentru tableta Lg imi trebuie casti Lg si asa mai departe.
    Stai linistit am si eu casti de la apple,sut un mare fas,am si noile modele,pai alea sunt casti,am vrut sa iau ceva mai professional,incoparabil mai bun cu ce ofera apple sau alti producatori in pachete.
    Problema este ca pe iPhone 4 se aude bine,pe ipad 4 incet etc...Ma rog,nu are rost,nu stiu de ce am postat asta aici,mai degraba e vorba de castile sony decat de produsele apple.

V.I.P. Array tiberiuboboc's Avatar
    Terminal
    iPhone 6S Plus 64Gb Silver; iPhone 6S Plus 16Gb Gold; iPhone 6S 16GB Gold; MacBook Pro Retina 2015
    Versiune de iOS
    iOS 10.2 beta 2
    Jailbroken cu
    Nu inca ...
    Reteaua de telefonie mobila
    DigiMobil
    Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down
    Received: 160/30
    Given: 58/1

sunet casti nesatisfacator

Eu sunt foarte liniștit, nu știu unde bati tu: vrei sa scoti in evidentă ceva anume?
    Ți-am spus ca nu toate căștile de 3,5 mm merg pe produsele Apple si asta e foarte clar ...
    Cu ce vrei sa te ajutam?

LE : Ma rog, daca si tu ai ajuns la concluzia ca sony este de vina, inchid aici acest topic. Ai grija pe viitor sa nu mai postezi link-uri externe domeniului idevice.ro fara aprobare prealabila .... Vezi regulamentul!
    Last edited by tiberiuboboc; 02-13-2014 at 09:32 PM.
    Cititi regulamentul forumului! Nu uitati nici de manualul de utilizare al idevice-ului.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)