Salut! Pentru a avea access la toate optiunile forumului trebuie sa te inregistrezi aici!
Results 1 to 4 of 4

Hybrid View

iDevice Master Array
    Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0

0 Not allowed! Not allowed!

2 intrebari despre mac de la un incepator...

am achizitionat de curand un mac pro 15 inc (cpu 2,33; 2gb ram; Hard 100gb; Placa video ATI radeon x1600 256 mb): 1) ce sistem de operare imi recomandati sa instalez pe aceasta configuratie? 2) Am incrcat sa vizitez antena3 live pe siteul http://www.antena3.ro/live.php . Am incercat si in safari si in firefox. Pe aman2 imi zicea ca nu am instalat adobe flash. Am downloadat adobe flas-ul si acuma imi merge in safar dar in firefox nu...De ce nu pot instala acest plugin si in firefox... Va rog sa nu-mi spuneti "foloseste safari atunci" MULTUMESC

Member Array
    Terminal
    Iphone 4
    Versiune de iOS
    4.3.1
    Jailbroken cu
    redsn0w
    Reteaua de telefonie mobila
    Orange RO
    Game Center ID
    polarik
    Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down

10.6.8 Snow leopard , ar fi bun pentru ce ai tu acolo , daca vrei mai multe facilitati , instalezi Lion.
    Ai mac os X si folosesti firefox? Safari e program nativ , se comporta mai bine cu OS X , asa eram si eu la inceput , vroiam tot ce foloseam pe windows , dar daca nu incerci sa inveti ceva nou , degeaba ai mac.

Member Array
    Terminal
    Iphone4/ipad 2
    Versiune de iOS
    5.0.1
    Jailbroken cu
    Redsnow
    Reteaua de telefonie mobila
    Vodafone pe iphone si ipad
    Game Center ID
    Suruone
    Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down

eu am pus sistemul din nou pe un macbook air si vad ca are flash player.am lion.

Member Array
    Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down

Quote Originally Posted by acatalyyn View Post
    am achizitionat de curand un mac pro 15 inc (cpu 2,33; 2gb ram; Hard 100gb; Placa video ATI radeon x1600 256 mb): 1) ce sistem de operare imi recomandati sa instalez pe aceasta configuratie? 2) Am incrcat sa vizitez antena3 live pe siteul http://www.antena3.ro/live.php . Am incercat si in safari si in firefox. Pe aman2 imi zicea ca nu am instalat adobe flash. Am downloadat adobe flas-ul si acuma imi merge in safar dar in firefox nu...De ce nu pot instala acest plugin si in firefox... Va rog sa nu-mi spuneti "foloseste safari atunci" MULTUMESC
    ai cumva adblock instalat? in legatura cu SO. ai doar 2 gb de ram. nu recomand 10.7. este un program care are nevoie de resurse fata de o veriunea mai veche. acum este si vorba despre ce fel de aplicatii vrei/vei rula. 2 esti sigur ca este mac pro? http://www.everymac.com/systems/appl...ex-macpro.html aici nu am gasit versiunea ta de 2.33 ghz. cred ca ai vrut sa scrii macbook pro la 2.33 ghz. nu sunt intrutoul de acord cu ALIN CRISTIAN. incearca cat mai multe programe (safari, ff, chrome, opera) si vezi care ti se potriveste mai bine.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)