Salut! Pentru a avea access la toate optiunile forumului trebuie sa te inregistrezi aici!
Results 1 to 5 of 5
    Proaspat posesor de iDevice Array
    Terminal
    Apple iPhone 5S
    Versiune de iOS
    iOS 7.1.1
    Jailbroken cu
    Pangu
    Reteaua de telefonie mobila
    Cosmote
    Game Center ID
    CaracalSef
    Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0

0 Not allowed! Not allowed!

Folii aliensurface si metoda "umeda"

Salut. De curand am luat la mana a doua un iPhone 5S. Vin de la android si e primul iPhone, din cauza asta as vrea sa am putina grija de el
    Primul lucru a fost sa ma gandesc la niste folii. Am dat de aliensurface si mi-a placut reclama, dar uitandu-ma la tutoriale pe youtube legat de cum se aplica, am gasit un comentariu in care cineva se plangea ca din cauza lichidului care se aplica pe folii, telefonul a facut un scurt circuit si s-a stricat.
    A folosit cineva acele folii? Cateva sfaturi puteti sa imi dati? Am vazut ca trebuie oprit si lasat asa minim 8 ore, altceva ar mai fi de tinut minte? Sa incerc?

Moderator Array SunSetRo's Avatar
    Terminal
    iPhone 6 Plus
    Versiune de iOS
    iOS 8.2
    Jailbroken cu
    N/A
    Orange
    Game Center ID
    SunSetRo
    Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down
    Received: 107/1
    Given: 66/12

Eu am folie fata spare laterale pusa din martie si nu a facut niciun scurtcircuit. Da, l-am lasat inchis cand am pus folia si dupa aia. Am pus-o seara inainte sa ma culc si l-am lasat peste noapte. Vreau sa spun ca nu am nicio zgarietura, am facut intentionat o zgarietura mica si a disparut dupa un timp singura. Singurul defect e ca se strange mizerie pe margini unde nu e folia si trebuie sters des

Sent from my iPhone 5S using Tapatalk Pro
    Cānd ești mort, nu știi că ești mort. E greu doar pentru ceilalți... la fel și cānd ești prost. Philippe Geluck

iDevice Master Array
    Terminal
    iPhone 6S+ 16Gb & iPad Air 2 16Gb 4G
    Versiune de iOS
    iOS 9.3.1
    Jailbroken cu
    never used
    Vodafone Ro 4G
    Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down
    Received: 1/0
    Given: 5/0

Am si eu pe iPhone 5, alb ... foliile sunt foarte bune, foarte rezistente, dar s-au colorat (tinut mereu in buzunar. Daca ai telefonul negru este perfect, scapi de acest impediment). Nu sunt aliensurface, sunt similare, aduse din SUA (daca vrei sursa, iti dau PM). S-au aplicat tot "ud", NU am inchis telefonul, am avut putin grija sa nu intre lichid la difuzor. L-am lasat ~2h sa fiu sigur ca s-a evaporat lichidul si nu se mai misca foliile.

Terminal
    Apple iPhone 5S
    Versiune de iOS
    iOS 7.1.1
    Jailbroken cu
    Pangu
    Cosmote
    Game Center ID
    CaracalSef
    Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down

Uh, ce rapid! Mersi frumos de raspunsuri. Se pare ca o sa incerc si eu sa vedem ce iese.
    @miraoiumihai, iti multumesc, dar as vrea sa iau de aici, din cauza timpului de livrare. El a avut folii fata/spate de cand l-a cumparat baiatul de la care l-am luat. Le-am dat eu jos sa vad ce e defapt sub ele. E impecabil, asa ca i-am pus eu o folie ieftina pe fata, dar nu am pentru spate. Am inteles de la cineva ca ar fi foarte prost materialul pe spate si imediat se zgarie. Vreau sa-l tin asa cum este si acum, fara zgarieturi, dar imi era frica de metoda asta cu lichid.

Mersi inca o data!

Feedback Score
    0
    Thumbs Up/Down

Salut, Da normal ca a facut scurt circiut daca nu a inchis telefonu si mai ales daca a dat cu lichidu in prostie... sunt o mana de instructiuni pentru instalare ... iar una dintre ele este sa inchizi telefonul timp de 8 ore minim, si daca e posibil sa scoti si bateria... dar cat timp ai tel inchis si dai cu lichid doar pe folie nu vad de ce ai avea pb... eu unu am dat si pe folie si pe display si nu am avut nici o pb...bafta!!!!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)